Przejdź do treści

Bezpieczne i komfortowe skarpety

Kiedyś bielizna była dostępna tylko w kolorze białym i czarnym a do tego obowiązywał jeden model dla wszystkich. Dziś mamy szeroki wybór wśród wielu modeli, fasonów, kolorów czy materiałów tkanin z jakich zostały wykonane. Rynek podzielił się na trzy segmenty, męski, damski i dziecięcy, a każdy z nich oferuje odrębne produkty.

Bezuciskowe skarpetki są najlepsze

skarpety bezuciskoweAby nie obtarły nas buty, zakładamy skarpetki lub kobiety zakładają rajstopy. Ale nie do każdego obuwia pasują wszystkie dostępne modele. Mężczyźni zazwyczaj wybierają stopki, które zakładają do adidasów, lub klasyczne skarpety do kostek, które się idealnie sprawdzają przy garniturze. Natomiast kobiety mają większy wybór i zakładają wszystkie dostępne fasony, czyli stopki, podkolanówki czy zakolanówki. Wszystkie będą doskonałe, ale pod warunkiem, że będą to skarpety bezuciskowe, ponieważ nie będą one ograniczały dopływu krwi do stopy i palców. Często produkty sprowadzane z Chin są tańsze, ale też często uciskowe, dlatego lepiej takich nie nabywać bo może to grozić poważnymi problemami zdrowotnymi. Najlepsze są skarpetki wykonane w stu procentach z bawełny, bo zapewnia ona swobodny dopływ powietrza i pozwala stopie w obuwiu oddychać. W okresie jesienno – zimowym najlepiej się sprawdzą skarpety wykonane z grubszych materiałów takich jak frotte czy wełna owcza bo dobrze zabezpieczają stopy przed chłodem. Większość bielizny można prać w pralce w temperaturze sześćdziesięciu stopni, ale te wykonane z wełny należy prać ręcznie w temperaturze nieprzekraczającej trzydzieści stopni ponieważ mogą się skurczyć.

Warto przed zakupem skarpet sprawdzić czy są bezuciskowe, bo tylko z takiego wyboru będziemy w pełni zadowoleni i nie zaszkodzimy swojemu zdrowiu. Dobrze też jest wybierać te wykonane z bawełny ekologicznej.