Przejdź do treści

Biuro rachunkowe pomysłem na biznes

biuro rachunkowe

W zeszłym roku ukończyłam studia na jednym z wydziałów. Jest to jedna z najlepszych uczelni nie tylko w Bydgoszczy, dlatego wiedziałam, że moje przygotowanie do pracy zawodowej jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Po studiach nie chciałam zatrudniać się nigdzie, tylko od razu pomyślałam, by założyć własny biznes.

Czy warto założyć własne buro rachunkowe?

biuro rachunkoweOd poszewki znam księgowość i nie stanowi ona dla mnie żadnego problemu. Uznałam, że biuro rachunkowe jest idealnym pomysłem na własny biznes. Mogłabym samodzielnie prowadzić takie biuro rachunkowe w centrum Bydgoszczy. Prowadziłabym księgowość dla mniejszych firm. Z czasem, jak moje biuro rachunkowe by się rozwinęło to na pewno przejęłabym jakieś duże spółki. Moja mama zdecydowanie pochwała mój pomysł, ponieważ nie raz pomagałam jej w różnych rozliczeniach i wie, że poprowadzę księgowość na bardzo wysokim poziomie. Poszukałam lokalu, który będzie się nadawał na biuro rachunkowe i ruszyłam do przodu. Na początku nigdy nie jest łatwo, zwłaszcza jak się ma biuro rachunkowe, którego nikt nie zna. Postanowiłam, że poprowadzę księgowość znajomym, dzięki czemu moje biuro rachunkowe zyska sobie zaufanie na bydgoskim rynku. Bez zaplecza klientów jest bardzo ciężko. Dodatkowo zamieściłam reklamę w internecie, gdzie opisałam swoje biuro rachunkowe jako profesjonalne, ale jednocześnie bardzo tanie. Oczywiście dla pierwszych klientów, którym będę prowadziła księgowość przewidziałam zniżki, aby zachęcić ich do stałej współpracy.

Zresztą, jak się przekonają, że moje biuro rachunkowe jest naprawdę dobre i tanie i to sami będą przychodzić, żebym prowadziła dla nich księgowość. Każdy szuka oszczędności i to jest mój atut. Mam bardzo atrakcyjne ceny, które przyciągną wielu zainteresowanych bydgoskich biznesmenów.

Czytaj więcej na: www.kek.pl