Przejdź do treści

Cechy oraz rodzaje podłogi z drewna

Oczywiście na rynku mamy szeroki wybór podłóg do naszego domu, jaką wybrać? Jakie w ogóle są rodzaje podłóg, z czego mam wybierać? Na te i inne ciekawe pytanie znajdziecie odpowiedź w tym artykule. Przedstawię Wam bliżej podłogi drewniane, jest kilka rodzajów i każdy jest warty uwagi. Także jeżeli jesteście zainteresowani zapraszam do czytania dalej.

Charakterystyka podłóg drewnianych

podłogi drewniane oferowane w LublinieZacznijmy może od podłogi, która znamy i kochamy chyba wszyscy, mianowicie poczciwy parkiet drewniany. Wygląda obłędnie, nadaje niesamowitego, ciepłego i przytulnego charakteru niemal każdej przestrzeni. Przede wszystkim do jego ogromny zalet należy izolacja termiczna i akustyczna na bardzo wysokim poziomie. Parkiet może byc produkowany z drzew liściastych takich jak klon, buk czy piękny dąb, drzew iglastych sosny i świerku. Jak sami możecie zauważyć parkiet to podłoga na naprawdę wysokim poziomie. Jakie jeszcze mamy do wyboru podłogi drewniane oferowane w Lublinie, zaraz się dowiecie!  W tym artykule nie może zabraknąć paneli drewnianych, które są również wszystkim dobrze znane. To co jest w nich cenne to połączenie trwałości, funkcjonalności z idealnym wyglądem. Panele drewniane również doskonale sprawdzą się w każdym stylu pomieszczenia, jest wiele kolorów do wyboru więc z całą pewnością, każdy wybierze coś idealnego dla siebie. To co jest niezwykle cenne w panelacch drewnianych, to fakt, że są one zabezpieczone oraz polerowane już na etapie produkcyjnym, to zdecydowanie przyspiesza montaż podłogi.

Na wielość wzorów wpływa oczywiście drewno jakie zostało użyte do wykonania paneli oraz wzór warstwy na wierzchu. Na rynek mamy naprawdę szeroki wybór wzorów, które bardzo estetyczne na przykład wzór pełnych desek czy tak zwanych pół desek i wiele innych, także z powodzeniem każdy znajdzie coś zadowalającego.