Przejdź do treści

Chce być elektrykiem i pracować z przekładnikami prądowymi

przekładnik prądowy

Witajcie, dzisiaj zamierzam wam napisać na temat moich studiów. Jak wiecie skończyłem technikum elektroniczne i na studia również poszedłem w tym kierunku. Wszystko co słyszę na wykładach, czy na ćwiczeniach mnie fascynuje i ciekawi.

Przekładnik prądowy jest fascynujący

przekładnik prądowyDlatego uważam, że wybór mojego kierunku studiów był strzałem w dziesiątkę. O na przykład, ostatnio na jednych z ćwiczeń zajmowaliśmy się tym, jak należy zamontować w maszynie przycisk bezpieczeństwa. Super sprawa. Od razu mi się to spodobało i zgłosiłem się na ochotnika, że che to pierwszy zrobić. Innym razem na przykład omawialiśmy kondensatory energetyczne. Też świetna sprawa. Bardzo ciekawiło mnie jak działają, że powodują obniżenie zużycia energii elektrycznej. Normalnie mówię wam, że wszystko na tych studiach jest takie ciekawe. Bardzo również zafascynował mnie wyłącznik krańcowy. Niby takie małe urządzenie, a ile dzięki niemu można zyskać. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Na jednych z zajęć zajmowaliśmy się również tym jak działa bezstratny przekładnik prądowy. To jest dopiero definitywnie ciekawe urządzenie. Jego praca jest niezawodna. Niby takie małe urządzenie jak wyłącznik krańcowy i ile może i ile zmienia. Bez niego pomiary napięcia nie były by możliwe przy pomocy woltomierzy i małej skali, gdy przewidywane natężenie prądu jest wyższe. A tak jest to możliwe. Właśnie takich ciekawych rzeczy uczę się na moich studniach. Każde zajęcia, szczególnie laboratoria czy ćwiczenia potrafią zaskoczyć. Bardzo lubię te zajęcia praktyczne, gdzie mogę sam pomajsterkować.

Wiadomo, że nikt nie chce słuchać suchej teorii, ja również. Dlatego właśnie zajęcia z praktyk są moje ulubione. Wiadomo, każdy chłopak lubi bardzo majsterkować i ja też zaliczam się do takich osób. Mam nadzieję, że uda mi się kończyć te studia i zostanę elektrykiem jak sobie wymarzyłem.