Przejdź do treści

Cięcie strumieniem wody – moje marzenie

cięcie strumieniem wody

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem żeby otworzyć własną firmę spawalniczą. Nie jest to nic pewnego, bo na razie jest to tylko taki mój plan.

Zakładając własną firmę chcę ciąć laserem

cięcie strumieniem wodyNie wiem kompletnie, czy to by miało jakiś sens, ponieważ w Bydgoszczy, w której mieszkam siedzibę ma nie jedna firma świadcząca usługi spawalnicze. Jednakże im bardziej o tym myślę, im więcej rozmawiam o tym z osobami, które są mi bliskie tym bardziej skłaniam się ku temu, żeby spróbować. Jeżeli się nie uda, to przynajmniej będę miał to poczucie, że spróbowałem, a nie stchórzyłem przed własnymi marzeniami. Miałbym miejsce na lokal, musiałbym tylko kupić potrzebny sprzęt. Moja firma nie wykonywałaby tylko usług spawalniczych, ale także inne techniki, takie jak na przykład wycinanie materiałów skuteczne cięcie strumieniem wody. W tej mojej firmie robilibyśmy również rzeczy takie, jak cięcie laserem. Ogólnie rzecz biorąc żaden sprzęt do spawania nie jest sprzętem tanim. Poza tym ważni są przecież ludzie, musiałbym zatrudnić osoby, które umieją posługiwać się maszynami do spawania i wykonywać to jak najlepiej. Sam muszę zrobić sobie właśnie takie uprawnienia, ponieważ niestety ich nie mam. Wszystko to kosztuje, ale z tego co się już mniej więcej orientowałem, to istnieje szansa, że dostałbym dofinansowanie na te wszystkie maszyny. Chyba koniec końców zdecyduję się na to, żeby założyć tą własną firmę. Mam znajomych, którzy już zadeklarowali mi, że mi z tym wszystkim pomogą. Wiadomo, że przy tym potrzebne jest wsparcie, pomocna dłoń osób, którzy są dla nas ważni. Fajnie, że ludzie zadeklarowali mi że mi pomogą.

Zwłaszcza najbardziej póki co przeraża mnie to całe załatwianie wszystkich dokumentów, wypełnianie papierów i tym podobne rzeczy. Jednakże moja żona się na tym zna i mi pomoże. Mam nadzieję, że to wszystko się uda.