Przejdź do treści

Cienie do powiek – jak się nimi malować?

Profesjonalnie wykonany makijaż, który jest idealnie dobrany do kobiety pozwala jej wyglądać olśniewająco. Sztuka makijażu nie jest jednak tak łatwa jak to się wydaję. Bardzo łatwo jest przesadzić i uzyskać efekt wprost odwrotny do zamierzonego.

Jak malować się cieniami do powiek?

paleta cieniObecnie szacuje się, że przeciętna kobieta codziennie spędza przed lustrem nawet godzinę dziennie – mowa oczywiście o samym poranku, kiedy to szykuje się do pracy, na uczelnie czy spotkanie z przyjaciółmi czy z chłopakiem. Oferta kosmetyków kolorowych dla kobiet jest bardzo szeroka i umożliwia dobranie idealnego kosmetyku do każdego rodzaju cery czy problemów z jakimi boryka się dana kobieta. Na rynku znajduje się szereg firm oferujących kosmetyki, w różnych formach, odcieniach czy z różnej półki cenowej. Do najpopularniejszych kosmetyków posiadanych przez przeciętną kobietę oprócz podkładu, pudru i tuszu do rzęs, należy także paleta cieni. Najpopularniejsze są palety z cieniami w kolorze ciepłych brązów i jasnych odcieni – pozwalają uzyskać genialny efekt praktycznie dla każdego typu urody. Ich kolejna zaletą jest fakt, że stosunkowo łatwo się nimi posługuje – można więc śmiało eksperymentować, szczególnie kiedy nie mamy większego doświadczenia w posługiwaniu się cieniami. Można wtedy kierować się prostą zasadą – ciemniejszy cień używamy w kierunku zewnętrznej strony powieki, a schodząc w kierunku nosa – używamy coraz jaśniejszych kolorów, które ożywią spojrzenie i nadadzą mu świeżości. Wraz z nasza rosnącą wprawą możemy w nasz makijaż dodać trochę szaleństwa – więcej kolorów, nawet tych bardziej odważnych, jak fiolet czy turkus.

Dobrze wykonany makijaż może być świetną wizytówką kobiety. Sprawia także, że przyciąga ona spojrzenia (nie tylko męskie) niczym prawdziwy magnes, zwracając na siebie uwagę wszystkich wokoło.