Przejdź do treści

Co powstaje z tkaniny bambusowej?

Czy kiedyś zastanawialiście się nad tym jak wiele użytych jest materiałów z których powstaje nasza odzież? Wchodząc do sklepu prawie każde ubranie jest inne? Do jego uszycia i wyprodukowania posłużyła inna tkanina oraz wzór. To wszystko sprawia, że mamy szeroki wybór ciekawych produktów, które chętnie kupujemy.

Popularność tkanin bambusowych w sklepach

tkaniny bambusoweW ostatnich latach bardzo modne stały się tkaniny bambusowe z których powstaje mnóstwo ciekawych produktów. Przede wszystkim są to produkty niemowlęce typu: otulacze, pieluszki, rożki, kocyki, a nawet odzież. Zdarza się, że nawet cała wyprawka niemowlęca została skomponowana z rzeczy, których główną tkaniną jest właśnie bambus. Dlaczego tak bardzo jest popularna i stosowana od pierwszych dni życia? Otóż ogromną zaletą tkaniny bambusowej jest to, że jest delikatna i miękka w dotyku co jest bardzo ważne w przypadku noworodków, których skóra jest bardzo delikatna. Dodatkowo znakomicie wchłania wodę, a także posiada właściowości termoregulacyjne. Wiele rodziców decyduje się również kupować produkty wykonane z bambusa ze względu na to, że posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Polecana jest również wszystkim alergikom zmagającym się z różnymi problemami alergicznymi. Jedyną wadą produktów bambusowych jest przede wszystkim ich cena, która jest nawet o czterdzieści procent wyższa od produktów wykonanych z tkanin bawełnianych. Bez wątpienia dużą popularnością cieszą się pieluszki bambusowe, które wiele mam stosuje zamiast tradycyjnych pampersów, bądź przy karmieniu.

Tkanina bambusowa cieszy się ogromną popularnością wśród niemowląt i ich rodziców. Nie dość, że jest dobra jakościowo to jeszcze idealnie się prezentuje, a produkty, które z niej powstają cieszą nie jedno oko. Bez wątpienia warto inwestować w ubranka, akcesoria i dodatki z tkaniny bambusowej.