Czy każdy może otworzyć internetowy portfel walutowy?

Konto walutowe online stało się w dzisiejszych czasach bardzo powszechne i korzysta z takiego rozwiązania coraz więcej ludzi. Największe korzyści mają osoby, które bardzo często wymieniają walutę i nie mają czasu, aby podjeżdżać do kantorów stacjonarnych. Wymiana waluty w internecie pozwala oszczędzić bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy.

Jak sprawdzić szybko kursy walut?

kurs walut międzybankowy onlineNowoczesna technologia pozwala nam na śledzenie rynku Forex i zmieniających się walut najszybciej jak to możliwe. Zmiany kursów najczęściej aktualizowane są w ciągu 15 sekund, więc praktycznie na bieżąco śledzimy walutę, która nas interesuje. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla osób, które oczekują najlepszego momentu. Jednak jeszcze lepsze kantory internetowe wprowadziły zlecenie automatycznej transakcji dopiero w momencie, gdy kurs waluty osiągnie określoną cenę. Wtedy nie musimy samodzielnie cały czas śledzić zmiany kursów, ponieważ system dokona transakcji, gdy my będziemy na wakacjach albo gdy będziemy spali. Nie musimy więc już samodzielnie poświęcać czas na to, aby śledzić kurs walut międzybankowy online przelew wykonany do ponad 250 krajów. Nie musimy być również obywatelami Polski, aby założyć konto w kantorze internetowym. Kantory internetowe pobierają jedynie opłatę za dokonywane transakcje, a w niektórych przypadkach możemy mieć całkowicie bezpłatną wymiany gotówki. Jeżeli pierwszy raz korzystamy z kantoru internetowego, to możemy poprosić obsługę techniczną w zarejestrowaniu konta i pierwszej wymianie waluty.

Wiele kantorów oferuje możliwość wymiany pieniędzy przez internet, ale również możemy dokonywać transakcji w kantorach stacjonarnych. Wszystkie transakcje wykonywane za pomocą kantoru internetowego są całkowicie bezpieczne, ponieważ opierają się o tradycyjne przelewy bankowe. Na wymianę gotówki czekamy od kilku minut do nawet 3 dni.