Przejdź do treści

Czy łatwo wynająć auto dostawcze?

To nie te czasy, kiedy popularne dostawczaki należały li tylko do państwowych zakładów. No, może jakiś „badylarz” miał zdezelowanego Żuka i nim dowoził kwiaty na plac, jednak większość samochodów dostawczych była państwowa. W tamtych czasach zakup nowego auta dostawczego graniczył z cudem. Dziś jest inaczej.

Kto dziś może mieć, lub wynajmować dostawcze samochody?

łatwy wynajem samochodów dostawczych w KrakowiePraktycznie każdy. Nawet ten, co wcale nie umie jeździć i nie posiada prawa jazdy. Samochód może wynająć, oraz zatrudnić kierowcę z odpowiednim prawem jazdy. Należy wiedzieć, że tzw. „zwykłe” prawo jazdy – czyli popularne „B”, służy jedynie do prowadzenia samochodów o ciężarze do 3,5 tony. Często auta dostawcze mają znacznie większą wagę. Dla tych cięższych, o większych ładownościach, potrzebne jest inne prawo jazdy. Ich rodzaj (wytyczne) określa prawo komunikacyjne. Jeśli dana firma np. z Krakowa ma zatrudnionych kierowców, lub nawet sam właściciel posiada odpowiednie prawo jazdy, powinna sprawdzić gdzie znajduje się łatwy wynajem samochodów dostawczych w Krakowie. Dlaczego powinna? Ponieważ jest to bardzo korzystne dla działalności samej firmy przewozowej (zajmującej się transportem towarów, czy usług). Zakup samochodu dostawczego może wiązać się ze znacznymi kosztami, natomiast wynajem takiego auta, szczególnie jak znajdzie się tanią wypożyczalnię, nie narazi firmowych finansów na niepotrzebne, wysokie koszta. Tanio wynająć auto można tam, gdzie np. klient może negocjować ceny wynajmu. 

Negocjacje cen wynajmu są możliwe przy wypożyczeniu auta na dłuższy czas. A przecież firma transportowa nie wynajmuje samochodu „na raz”. Tak może zrobić przeciętny Kowalski, który postanowił się np. przeprowadzić do innego miejsca zamieszkania. Natomiast firmie opłaca się wynajem na dłuższy czas.