Przejdź do treści

Czy można odzyskać dane z pamięci USB?

Co zrobić jeśli przypadkowo usuniemy sobie ważne dane z pendriva? Spokojnie – na pewno nie jest to powód do załamania nerwowego. Zupełnie przeciwnie, można do tego podejść na spokojnie i z uśmiechem na twarzy. Jeśli już skasowaliśmy dane z USB a potrzebujemy je odzyskać to po prostu znajdźmy firmę informatyczną, która oferuje usługę odzyskiwania danych.

Z jakich nośników odzyskamy dane?

skuteczne odzyskiwanie danych z usbPamięć USB to nie jedyny rodzaj nośnika danych, z którego można odzyskać wszystko to co się przez przypadek skasowało. Podobnie jest w przypadku dysków twardych, pamięci w telefonach czy kart pamięci. Generalizując można napisać, że dobre firmy informatyczne odzyskają dane z każdego rodzaju nośnika. Pamiętajmy tylko, że skuteczne odzyskiwanie danych z USB możliwe jest tylko w przypadku jeśli nie zapiszemy na nim nowych danych. Jeśli zatem przydarzy nam się usunięcie wszystkich plików z pendriva to od razu poszukajmy specjalistów od odzyskiwania danych. Nie możemy na takim USB niczego zapisać, dopóki nie odzyskamy danych, które skasowaliśmy. A jeśli chodzi o nośniki uszkodzone w sposób fizyczny to z nich również da się odzyskać dane. Niektóre firmy potrafią w tej kwestii zdziałać cuda, a klientów na takie usługi nigdy nie brakuje. Bardzo często z usługi odzyskiwania danych z nośników korzysta policja czy prokuratura. Największą liczbę klientów stanowią jednak zwykli ludzie, którzy z rozpędu usunęli sobie dane.

Jeśli odzyskiwanie usuniętych danych z działających nośników można nazwać wiedzą tajemną to odzyskanie danych z nośników uszkodzonych jest prawdziwą czarną magią. Przy czym tak naprawdę jest to możliwe dzięki wiedzy informatycznej osób, które tym się zajmują. Poza samą wiedzą niezbędna jest jeszcze specjalistyczne oprogramowanie do odczytywania usuniętych danych.