Przejdź do treści

Czy uszkodzona karta to sytuacja bez wyjścia?

Obecnie mamy wiele możliwości na to, aby przechowywać ważne pliki, piosenki, zdjęcia, dokumenty, książki. Każdy na pewno słyszał o kartach pamięci. Te niewielkie i niepozorne karty mają ogromną pojemność i potrafią przechowywać setki, a nawet tysiące zdjęć. Nie potrzebujemy na to prawie w ogóle miejsca.

Czy karta pamięci jest bezpieczna?

jak odzyskać dane z karty pamięciNa kartach pamięci przechowujemy naprawdę dużo plików i często są to pliki bardzo istotne dla nas. Dla jednego są to piosenki i dokumenty, a dla innego na przykład książki w formie e-booków. Niezależnie od tego co na karcie przechowujemy, każdego z nas martwi jedna rzecz. Co będzie gdy karta ulegnie zniszczeniu? Gdy coś się stanie z nią niepożądanego? Jak odzyskać dane z karty pamięci? I czy jest to w ogóle możliwe. Na szczęście jak najbardziej jest to możliwe i co więcej- nie jest to zbyt trudne. Sposobów jest kilka. Po pierwsze możemy udać się do odpowiedniego serwisu, gdzie pracownik poprzez użycie odpowiedniego sprzętu może odzyskać wszystkie dane. Ale taki zabieg możemy zrobić też sami w naszym domu. Wystarczy, że zakupimy niewielkie urządzenie, do którego wkładamy naszą kartę i podłączamy je do komputera. Wtedy automatycznie pojawia się instalacja programu tożsamego z urządzeniem. Po instalacji należy uruchomić program i wybrać folder, do którego program ma wrzucić odzyskane z karty pliki. Naprawdę jest to bardzo skuteczny sposób, więc jeśli zdarzy się uszkodzenie naszej karty, nie musimy się już obawiać.

Jak widać obecna technologia, oprócz genialnych urządzeń do przechowywania danych, daje nam również możliwość odzyskania ich w przypadku, gdy stanie się coś złego. Teraz już wiadomo, że możemy na karcie pamięci przechowywać nawet te najważniejsze pliki i nie musimy się obawiać o ich utratę.