Przejdź do treści

Czy warto zatrudniać wschodnich pracowników?

Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego to szereg wyzwań, które są trudne i skomplikowane, dotyczą różnych kwestii, od technologii produkcyjnych po takie aspekty jak zatrudnianie wystarczającej liczby wykwalifikowanych pracowników. Czasem jednak warto zainteresować się nie tylko krajowymi pracownikami, ale tez innymi.

Wschodnich pracowników wciąż brakuje na rynku pracy

pracownicy ze wschoduZa pośrednictwem agencji pracy będziemy mogli ściągnąć do naszego kraju pracowników z innych, mniej bogatych państw, dla których wypłata w złotówkach będzie bardzo korzystna i pozwoli im jeszcze zaoszczędzić trochę pieniędzy albo też wysłać je rodzinie, aby mieli z czego żyć. Zainteresowanie takimi pracownikami zwiększa się, gdy ubywa pracowników z naszego kraju. Dzieje się tak z kilku różnych powodów, między innymi polscy pracownicy staraj się mieć jak najwięcej kompetencji, aby nie musieć pracować fizycznie w fabryce albo na placu budowy. Tak więc deficyt rąk do pracy dotyczy przede wszystkim najmniej wykwalifikowanych pracowników, którzy nie mają żadnych szczególnych kompetencji, po prostu wykonują swoje zadania w sposób sumienny i rzetelny. Jeżeli potrzebni nam są pracownicy ze wschodu to warto zainteresować się pośrednictwem pracy. Dzięki takim firmom znajdziemy ręce do pracy we wszystkich działach naszego przedsiębiorstwa, nawet tych najbardziej wymagających i wyniszczających.

Często dla wielu pracowników szkodliwe warunki pracy są powodem, dla którego się zwalniają. Skuszeni większymi zarobkami niż u nich w kraju wschodni pracownicy chętniej będą podejmować się bardziej wymagających zadań i niebezpiecznych wyzwań, takich jak praca przy chemikaliach albo wykonywanie ryzykownych procesów produkcyjnych według niesprawdzonych jeszcze technologii.