Przejdź do treści

Czym jest drewno konstrukcyjne?

Jakość drewna konstrukcyjnego  w przyszłości przełoży się na czas użytkowania danego obiektu. Nie bez znaczenia jest więc pochodzenie drewna, na które się zdecydujemy. Na jaką klasę drewna powinniśmy się zdecydować? Do jakich celów tak właściwie wykorzystywane jest drewno konstrukcyjne? Co powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy odpowiedniego producenta? 

Wybór drewna konstrukcyjnego – Sanok

drewno konstrukcyjne sanokJak sama nazwa wskazuje, drewno konstrukcyjne wykorzystywane jest do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji budynków, zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych czy o jeszcze innych funkcjach. W zależności od tego jaką część budynku będzie stanowiło dobiera się odpowiedni rodzaj drewna. Najpopularniejszym gatunkiem drewna wykorzystywanego do wznoszenia konstrukcji jest sosna. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj drewna wymaga szczególnej impregnacji ze względu na częste pojawianie się na jego powierzchni sinizny. Innym równie często wykorzystywanym gatunkiem drewna jest świerk. Odnajduje on swoje zastosowanie zarówno w przypadku konstrukcji zewnętrznych, jak i wykończeniowych. Doskonale sprawuje się w roli podłogi czy też schodów. Każdy wymieniony rodzaj drewna, aby przez długie lata spełniał swoje funkcje musi pochodzić od odpowiedniego producenta. Jeśli chodzi o drewno konstrukcyjne sanok to miasto uchodzące za jednego z najlepszych dostawców. Nic dziwnego, otaczające go lasy są idealnym źródłem tego materiału. Jeśli więc jesteś na etapie wyboru materiałów do budowy domu, koniecznie nawiąż kontakt z tamtejszymi dostawcami drewna konstrukcyjnego. 

Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru drewna konstrukcyjnego koniecznie zapoznaj się z poszczególnymi klasami. Określają one między innymi właściwości takie jak gęstość, sprężystość, zginanie, ściskanie czy też rozciąganie w poprzek i wzdłuż włókien.