Przejdź do treści

Czym kierować się przy wyborze drzwi?

 

Stolarka drzwiowa, zarówno ta zewnętrzna, jak i wewnątrz to bardzo ważny element, na wybór którego warto poświęcić odpowiednio dużo czasu by jednak nasz wybór był satysfakcjonujący musimy także wiedzieć na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę i co jest szczególnie ważne przy dobrze.

Jakim drzwiom warto się przyjrzeć?

drzwiObecnie rynek stolarki drzwiowej zarówno tej zewnętrznej, jak i wewnętrznej jest bardzo rozbudowany, a co za tym idzie dostępnych mamy bardzo wiele różnych modeli, które różni od siebie nie tylko estetyka, ale także i parametry i to właśnie na te drugie powinniśmy przy wyborze zwrócić szczególną uwagę. Co powinno być dla nas istotne? Jeśli chodzi o drzwi zewnętrze to przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę współczynnik przenika ciała, im on jest niższy tym drzwi cieplejsze, czyli utrata ciepła przez nie jest mniejsza, nie bez znaczenia jest także i to na ile wygłuszają one przestrzeń. Szczególnie istotne będzie to jeśli mieszkamy dajmy na to przy ruchliwej ulicy. Warto także wziąć pod uwagę to jak drzwi wypadają jeśli chodzi o poziom ochrony przeciwwłamaniowej. W przypadku drzwi wewnętrznych natomiast to co najbardziej będzie nas interesować to jednak ich estetyka, wprawdzie dobrze, by także miały one właściwości wygłuszające jak i by wyróżniał je komfort użytkowania, jednak to na ich stylistykę będziemy przede wszystkim  zwracać tu uwagę, bowiem same parametry drzwi wewnętrznych, nie są tak ważne. To o czym musimy jednak koniecznie w tym wypadku pamiętać to to by dobrać odpowiedni wariant – prawostronny lub lewostronny – w zależności od tego na jaką stronę maja się one otwierać.

Obecnie wybór produktów z zakresu stolarki drzwiowej jest naprawdę duży, a co za tym idzie by być zadowolonym z dokonanego wyboru warto zawczasu się zorientować w tym na jakie elementy powinniśmy zwracać szczególną uwagę.