Przejdź do treści

Czym są pręty żaroodporne?

Przy produkcji metalowych urządzeń jak i mniejszych elementów możemy się natknąć na różne rodzaje stali. Jeżeli jesteśmy początkującymi producentami blach czy specjalistycznych, stalowych przedmiotów, mogą nas zdziwić różne rodzaje i oznaczenia. Symbole H23N13, 1.4833, AISI 309S są oznaczeniami stali wysokostopowej. Jej główne przeznaczenie to być częścią sprzętu narażonego na działanie wysokich mas ciepła.

Specjalistyczne pręty do specjalnej roboty

Pręty żaroodporneBy stal wytrzymała ogromną temperaturę dochodzącą nawet do tysiąca stopni Celsjusza muszą one być żarowytrzymałe. Są doskonałe w trudnych warunkach otoczenia. Stal żaroodporna charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na działanie gazów utleniających. Mogą one mieć kształt blachy lub prętów. Dla każdego specjalisty żaroodporne przedmioty to podstawowe narzędzie pracy przy budowie, na przykład, kominka. Zwykłe pręty mogłyby się stopić pod wpływem takiej temperatury. Mają one też zastosowanie przy budowie palenisk jak i kotłów centralnego ogrzewania. Pręty żaroodporne można dostać w różnym rozmiarze jak i o różnorodnym gatunku. Wiele firm oferuje frezowanie, przycinanie czy toczenie elementu by był on idealny dla klienta, więc każdy, kto poszukuje żarowytrzymałych prętów znajdzie coś dla siebie. Niezwykle pomocny w poszukiwaniach odpowiednich prętów okazuje się być Internet, gdzie oprócz ofert można znaleźć autentyczne komentarze i zdjęcia produktów.

Dzięki temu, że na rynku można zaopatrzyć się w stal żaroodporną możemy mieć kominki ogrzewające nasze domu jak i ogromnych gabarytów piece z prawdziwego zdarzenia. Również w przemyśle chemicznych znajdziemy zastosowanie dla prętów żaroodpornych w postacie aparatur chemicznych. Nawet w naszej kuchni możemy natrafić na stal wytrzymałą na duże temperatury w postaci tygli do kąpieli wodnych.