Przejdź do treści

Dla kogo kurs wedding planner?

Urządzenie ślubu wcale nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Szczególnie kiedy lista gości jest naprawdę długa. Z pomocą podczas przygotowań ślubnych przychodzi wedding planner czyli konsultant ślubny. Aby nim zostać wcale nie trzeba kończyć szkoły czy też studiów. Osoby, dla których planowanie ślubów jest pasją mogą po prostu ukończyć odpowiednie kursy.

Konsultant ślubny – czy warto odbyć kurs?

kurs wedding plannerZnalezienie sali weselne i DJ’a. Stworzenie motywu przewodniego. Wybór potraw, które znajdą się na stołach. Zorganizowanie dekoracji. Odnalezienie noclegu dla gości lub transportu. To tylko niewielka część zadań, które spoczywają na konsultancie ślubnym. Jeżeli czujesz, że świetnie się w nich odnajdziesz może najwyższa pora zdecydować się na kurs wedding planner, który pomoże Ci spełnić marzenie o pracy w tym zawodzie? Para młoda zwykle jest tak mocno obarczona przygotowaniami, że pomoc ze strony konsultanta ślubnego będzie wybawieniem. Wydawać by się mogło, że zatrudnienie takiej osoby wiąże się jedynie z dodatkowymi kosztami. Jednak nie zawsze jest to prawda. Wedding planner pomoże przygotować budżet, o którym para bardzo często zapomina, przez co w nieprzemyślany sposób wydaje pieniądze. Wedding planner czuwa nad całym budżetem, a w wielu przypadkach ma także smykałkę do prowadzenia negocjacji. Jeżeli posiadasz wszystkie cechy, potrzebne do wykonywania pracy konsultanta ślubnego, a ponadto wszystko co związane z tą uroczystością stanowi dla Ciebie frajdę, podążanie w tym kierunku będzie świetnym pomysłem. Tym bardziej, że ofert wysokiej jakości kursów nie brakuje.

Dlaczego lepiej nie porywać się na głęboką wodę i zamiast założenia działalności w pierwszej kolejności wziąć udział w kursie? Brak doświadczenia w branży sprawi, że niewiele par młodych będzie chciało powierzyć tak ważne wydarzenie w ręce osoby, która nigdy nie miała z tym styczności. Odbyte kursy dają większe możliwości i stanowią niejako potwierdzenie posiadanych umiejętności.