Przejdź do treści

Dlaczego warto zamówić pranie dywanów?

Dywany i meble tapicerowane znajdują się w wielu domach oraz mieszkaniach prywatnych. Po jakimś czasie przydatne okazują się kompleksowe porządki. W takim przypadku warto zamówić profesjonalne pranie dywanów.

Pranie dywanów – zalety i stosowane metody

pranie dywanów BiałystokDywan jest ozdobą wielu pomieszczeń. Często umieszcza się go w sypialni, salonie, jadalni. Dywany trafiają również do firmowych gabinetów. Utrzymanie ich w czystości wymaga odpowiedniej regularności i bardzo dokładnego sprzątania. Z czasem kurz i inne zabrudzenia mogą jednak wniknąć w tkaninę. Samodzielne pranie dywanu jest czasochłonne i kłopotliwe, dlatego wiele osób decyduje się na pomoc fachowców w swojej dziedzinie. Pranie dywanów Białystok oferuje wiele firm sprzątających obsługujących klientów indywidualnych oraz firmowych. Usługa ta świadczona jest obok innych – np. mycia okien i powierzchni szklanych, odkurzania, szorowania płytek i innych czynności porządkowych. Na rynku działają również wyspecjalizowane firmy, które pranie dywanów uczyniły swoją podstawową usługą. Zazwyczaj oferują one pranie dywanów z różnych tkanin (w tym także kłopotliwych dywanów z długim włosiem). W ich ofertach dostępne jest także pranie wszelkiego typu wykładzin oraz tapicerki meblowej (np. sof, narożników, foteli, puf). Czasami pranie dywanów łączone jest z praniem tapicerki samochodowej. Czyszczenie dywanów odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dostępne są usługi prania na mokro oraz prania na sucho. Zwykle firmy zapewniają dojazd do klienta, rzadziej to klient musi przewieźć dywan do siedziby takiego przedsiębiorstwa. Do prania wykorzystuje się profesjonalne środki, które pozwalają usunąć nawet trwałe zabrudzenia.

Skorzystanie z profesjonalnego prania dywanów pozwala usunąć trudne plamy, roztocza i bakterie, sierść zwierząt oraz włosy. Usługi obejmują również usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz zabezpieczanie przed zabrudzeniami.