Przejdź do treści

Dobra maszyna vendingowa

Dla wielu klientów którzy chcą dokonać niewielkiego zakupy w formie przekąski, czy wody, stanie w długiej kolejce w sklepie spożywczym skutecznie zniechęca do dokonania zakupy. W takich przypadkach najlepiej się  udać do pobliskiego automatu. 

Jak działają maszyny vendingowe? 

maszyna vendingowaNa wstępie trzeba ustalić czym w ogóle jest to urządzenie o tajemniczej nazwie nic nie mówiącej przeciętnemu obywatelowi. Jest to automat do sprzedaży produktów spożywczych, napojów, leków, a nawet niewielkich urządzeń elektronicznych. Maszyna vendingowa przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdyż tak powstała i odniosła wielki sukces. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość robienia w niej zakupów siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Co najważniejsze sprzedaż w niej odbywa się bez udziału sprzedawcy, ponieważ cały proces zakupowy jest przeprowadzany przez klienta. Wyglądem maszyny vendingowe przypominają dużą lodówkę z przeszkloną przednią stroną, aby klient dokładnie widział co znajduje się w środku. Obsługa automatu jest bardzo prosta, gdyż wystarczy wybrać pożądany produkt, zatwierdzić zakup, dokonać płatności jedną z trzech dostępnych form i odebrać towar z podajnika. Zakup w nich zajmuje maksymalnie kilka minut, a ceny produktów są identyczne jak w sklepach stacjonarnych. Przedsiębiorcy, którzy wybierają prowadzenie takiej formy sprzedaży, powinni dokładnie przemyśleć miejsce ich lokalizacji, ponieważ w dużej mierze od niej zależy wysokość zarobku właściciela. 

Nowe maszyny vendingowe kosztują od kilkunastu na nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest to spora inwestycja. Istnieje także możliwość wynajęcia maszyny na określony czas, co jest znacznie tańszym i bardziej elastycznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.