Przejdź do treści

Dom do wynajęcia

Planując wolne najpierw przeważnie szukamy pomysłu w internecie. Takie już nastały czasy, że większość z nas nie pyta znajomych o ich ewentualny pobyt w jakiejś miejscowości. Wolimy sami sobie znaleźć odpowiednie miejsce do wypoczynku, aby nikt nie zarzucił nam tzw. „małpowania”. Sami znajdziemy, sami będziemy ewentualnie narzekać.

Góry są świetnym miejscem na wypoczynek

domki w górachNo właśnie, gdyby jakiś nasz znajomy polecił nam jakieś miejsce i skorzystalibyśmy z jego pomysłu, a samo miejsce nie spełniłoby naszych wymagań, wtedy to już tylko krok do tzw. obrazy na śmierć i życie. Przesada? Nie koniecznie. Jeśli sam znajomy poleca nam cudowne, doskonałe i tajemnicze, pełne wygód domki w górach, które okazują się np. dziurawymi szałasami bez żadnej osłony przed wiatrem, czy deszczem, to można się zezłościć, prawda? Dlatego najlepiej samemu poszukać odpowiednich miejsc do wypoczynku, mając oczywiście na uwadze w/w domki na wynajęcie, położone malowniczo w górach. Takich domków jest dość dużo, jednak nie należy zbyt marudzić z ich zamówieniem, ponieważ może się okazać, iż ktoś już nas „podkupił”. Atrakcyjnie położony domek w górach, może być łakomym kąskiem dla każdego trampa, który w czasie swoich wędrówek będzie chciał się zwyczajnie spokojnie przespać jak człowiek, a nie jak przysłowiowy zając pod miedzą. Domki w górach mogą służyć całej rodzinie i to na dłuższy okres. Wszystko zależy od tego, na jak długo go wynajmiemy.

Oczywiście możemy spróbować kupić kawałek ziemi i wybudować na niej taki domek, aby odwiedzać go później nawet kilka razu w roku i to całkiem za darmo. Nie każdy jednak się na to zdecyduje, ponieważ sama inwestycja może przewyższyć jego zasoby, które mógłby chcieć na nią przeznaczyć. Chyba, że nie liczy się z pieniędzmi.