Przejdź do treści

Domowy basen coraz popularniejszy

Wiele osób, które w ostatnim czasie podjęły decyzję o wybudowaniu własnego domu, coraz częściej decydują się tez na wybudowanie obok niego własnego basenu. Często wielu osobom kojarzy się to z niesamowitym luksusem, jeżeli jednak przyjrzymy się temu rynkowi to możemy zwrócić uwagę, że nie jest to w cale tak droga inwestycja jak może się na początku wydawać.

Niska cena za basen

budowa basenu cenaW Polsce póki co jeszcze nie jest, aż tak bardzo popularne posiadanie obok własnego domu basenu, lecz na zachodzie jest to już praktycznie norma. Jest to spowodowane tym, że budowa basenu cena wcale nie kosztuje zbyt drogo. Oczywiście jeżeli ktoś zażyczy sobie basen takich wymiarów jaki jest na miejskiej pływalni to oczywiście może to kosztować kilka set tysięcy złotych, lecz na nasze domowe potrzebny zdecydowanie kilka metrów basen nam wystarczy, tak by swobodnie mogły pływać dwie osoby. Nie będziemy przecież robić dużych przyjęć w basenie, że potrzebowalibyśmy nie wiadomo ile miejsca, dlatego koszt wybudowania basenu dla dwóch osób średniej wielkość zamyka się w kilku tysiącach złotych. Dodatkowo możemy sobie wybrać czy chcemy mieć basen na zewnątrz, czy też wewnątrz domu, a jak wiadomo na zewnątrz te koszty są jeszcze tańsze. Kopara przyjeżdża i kopie nam odpowiednio duży dół, aby mogła się tam zmieścić podstawa basenu gdzie będziemy w ciepłe dni mogli sobie pływać, a reszta to koszty utrzymania czystości takiego basenu. 

Jak widać nie jest to niesamowicie droga inwestycja i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taki basen, gdyż można wtedy na spokojnie się wyciszyć pływając we własnym basenie, a nie chodzić na miejską pływalnie gdzie jest zawsze duży hałas, gdyż przebywa tam dużo dzieci, które się bawią i używają tamtejszych atrakcji.