Przejdź do treści

Drewniane dodatki w łazience

Większość osób posiada w swoich mieszkaniach nieduże łazienki, których urządzenie tak, żeby były jak najbardziej funkcjonalne, wymaga nieco wysiłku. Małe łazienki potrzebują przede wszystkim jasnych kolorów i umiejętnego rozmieszczenia mebli oraz sprzętów. Ważne będzie też odpowiednie oświetlenie, no i dodatki, które stworzą nam klimat.

Klimatyczny kinkiet do łazienki

kinkiet łazienkowy drewnianyUrządzając małą łazienkę powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności o dobranie odpowiedniej kolorystyki. Najlepiej, żeby w takiej łazience znalazło się dużo bieli. W dzisiejszych czasach białe wnętrza są jednymi z najmodniejszych, więc taka łazienka będzie przynajmniej na topie. Do białych mebli i sprzętów pięknie pasują drewniane dodatki. Warto pomyśleć na przykład o drewnianej lampie i wcale nie musi to być lampa sufitowa. Doskonałym pomysłem jest kinkiet łazienkowy drewniany, który nie tylko będzie dekoracją wnętrza, ale też będzie spełniał praktyczne zadanie. Kinkiety warto umieścić po obu stronach lustra nad umywalką. Dzięki temu będziemy mieli odpowiednie oświetlenie, które pomoże nam na przykład przy robieniu makijażu. Kinkiety umieszcza się też nad wannami, oczywiście jeżeli możemy sobie na wannę pozwolić. Kinkiety we wnętrzach wprowadzają romantyczny klimat. Jeżeli zdecydujemy się na drewniane kinkiety w łazience, to możemy pójść za ciosem i umieścić je też w innych pomieszczeniach, chociażby w przedpokoju. Wówczas całe mieszkanie zyska na spójności.

W aranżacjach łazienek bardzo modna jest obecnie biel. Białe płytki czy białe meble są bardzo często spotykane w tym bardzo ważnym w każdym domu pomieszczeniu. W łazienkach z dominacją bieli bardzo dobrze sprawdzają się drewniane dodatki, na przykład w postaci kinkietów zawieszonych po obu stronach lustra.