Przejdź do treści

Drogie osiedle i domy z drewna

Tuż obok mojego osiedle jakiś zagraniczny deweloper budował nowe osiedle. Powinniście kojarzyć tego dewelopera, ponieważ jest on znany w całym kraju, głównie dlatego że wybudował domy w Solcu.

Domy z drewna na nowoczesnym osiedlu?

Domy z drewnaWiadomo, to osiedle jest bardzo ekskluzywne, mieszkają tam tylko osoby, które mają że tak powiem gruby portfel, bo przecież zwykłego, przeciętnego obywatela, który zarabia średnią krajową nie byłoby stać na zakup domu na takim osiedlu, chociażby nawet wziąć dożywotni kredyt zarówno na siebie, jak i na całą swoją rodzinę. Osiedle, które budowało się obok mojego osiedla miało być najnowocześniejszym osiedlem w całej Europie. Co za tym idzie miało być ona ultra luksusowe i nieprzyzwoicie drogie. Miały tam znajdować się domy pasywne, również domy szkieletowe, jak i domy prefabrykowane. Także jak widać można powiedzieć, że do wyboru do kolory. Każdy mógł sobie wybrać, jaki dom chce mieć, jaką konstrukcję i ogólnie wybrać wszystko. Cały projekt tego osiedla był bardzo nagłośniony wszędzie, zwłaszcza na moją okolicę. Wszędzie wisiały bilbordy informujące o tym, że można już składać zamówienia na swój wymarzony, idealny dom. Pomimo tego, że ceny były niewyobrażalne, większość ludzi nawet nie zarobi dziesięciu procent tej kwoty przez całe swoje życie. Jednakże pomimo tego, że ceny przyprawiały o zawrót głowy, to jednak chętnych nie brakowało. Można było zauważyć, że co nóż na nowe osiedle przyjeżdżali potencjalni klienci, oczywiście przyjeżdżali niesamowitymi samochodami, których nigdy wcześniej nikt nigdy nie widział. Dla mnie jest to jednak trochę przesada, bo ponoć na tym osiedlu mają wybudować sobie własne zoo, lądowisko dla samolotów, helikopterów i wiele takich moim zdaniem niepotrzebnych udogodnień. Moim zdaniem to wszystko jest bardzo przesadzone, wydaje mi się, że ludzie już czasami nie mają co robić z pieniędzmi.

Wydają je na głupstwa, myśląc że da im to szczęście, a tak na prawdę tak nie jest. Ja mieszkam w zwykłym bloku, na jednym z milionów takich osiedli na świecie, nie jestem bogaty, ale za to jestem szczęśliwy.

Podobają Ci się domy z drewna – domyidomki.com to strona dla Ciebie!