Przejdź do treści

Ekologiczne drewniane sztućce na grilla

Gdy rozpoczyna się sezon grillowy wraz z rodzeństwem zaczynamy planować pierwszego grilla. Jest to nasza coroczna tradycja. Każdy dostaje jakieś zadanie do wykonania. Mamy sporą rodzinę i dzięki temu że każdy coś przyniesie, organizacja przebiega szybko i sprawnie.

Biodegradowalne sztućce na imprezę w plenerze 

sztućce drewniane jednorazowe ekoPodział obowiązków istnieje już od kilu lat. Jedna osoba podczas organizacji takiego rodzinnego grilla mocno się napracuje. Dlatego aby każdy miał swój wkład w organizację postanowiliśmy podzielić obowiązki. Jeden organizuje jedzenie – kiełbaski, karkówkę i sałatki, drugi napoje, trzecia osoba czyści i sprawdza stan techniczny grilla, czwarta osoba kupuje brykiet i węgiel. Zostaje jeszcze jedna kwestia zakup jednorazowych naczyń i nakrycie do stołu. Od zeszłego roku postanowiliśmy zamiast szklanych naczyń używać ekologicznych jednorazowych talerzy i kubków. Ułatwia to potem sprzątanie po imprezie i nie trzeba martwić się że podczas imprezy szklanki się potłuką. W tym roku to mi przypadło zadanie kupna ekologicznych naczyń. Podczas zakupów na imprezę w plenerze postanowiłam że kupię również sztućce drewniane jednorazowe eko. Teraz po imprezie nie trzeba będzie myć nawet sztućców. Widelce i noże wyglądały na solidne i nie powinno być problemu z tym aby przekroić upieczoną karkówkę lub kiełbaskę. Sztućce są też lekkie i bezpieczne dlatego mogą z nich korzystać małe dzieci pod nadzorem rodziców. Nie mogłam doczekać się aby wypróbować zakupione noże i widelce. Byłam ciekawa czy rzeczywiście zdadzą egzamin. Wiele osób na blogach oraz w sieci zachwalało ekologiczne sztućce, określając je jako wygodne. Wiele osób potwierdziło że sztućce nadają się doskonale na imprezy w plenerze.

Faktycznie drewniane widelce i noże sprawdziły się na imprezie. Oprócz swojej funkcji stanowiły również ciekawą ozdobę na ogrodowym stole. Widelce były bardzo poręczne i wytrzymałe. Zdecydowanie nadają się również dla małych dzieci.