Przejdź do treści

Fiberoskopia w służbie człowieka

 

Fiberoskop to precyzyjne urządzenie do wykorzystywane m.in. w rozwiązaniach laryngologicznych. Pozwala kompleksowo zbadać gardło, krtań, czy nawet migdałki. Jest on wykorzystywany również w innych dziedzinach. Ma za zadanie dotarcie do trudno dostępnych miejsc tam, gdzie ludzkie oko nie miałoby szans nic dostrzec.

Precyzja i dokładność w penetracji trudno dostępnych miejsc

precyzyjny fiberoskopDokładny i precyzyjny fiberoskop potrafi dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie dotrze żadne inne urządzenie. Posiada giętki endoskop, który umożliwia dokonanie wizualnej kontroli w tych trudno dostępnych miejscach. Mogą to być systemy wentylacyjne, czy wnętrza maszyn. Jeśli jakaś z nich uległa awarii i chcemy zobaczyć co się takiego stało, fiberoskop jest idealnym urządzeniem do tego typu prac. Przy okazji niejako można „porozglądać się” po wnętrzu zepsutej maszyny. Sprawdzić, czy nie ma w środku korozji, oraz jakichś poluzowanych części. Fiberoskop doskonale sprawdzi się zarówno w hydraulice (może sprawdzić drożność rur), jak również w medycynie. Jego precyzja i kompaktowa obudowa umożliwia pracę w każdych warunkach. Każde badanie jest nieinwazyjne i jeśli chodzi o medycynę, to przeprowadzane jest ono jedynie przy miejscowym znieczuleniu. Fiberoskop jest bardzo łatwy w obsłudze, posiada optykę o bardzo silnej rozdzielczości, oraz mocne światło halogenowe, zapewniające doskonałe pole widzenia. Fiberoskop jest także uszczelniany, dzięki czemu można go zanurzać w różnych cieczach.

To doskonale precyzyjne urządzenie może być wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach życia społecznego. W przemyśle, medycynie itd. Jest niewielki, lekki, może działać także na baterię. Jest to duży przełom technologiczny, a samo urządzenie doskonale sprawdza się w każdych warunkach.