Przejdź do treści

Fotografia oraz filmowanie dronem z powietrza

Tradycyjne fotografowanie czy filmowanie zawsze będzie dobrą formą zatrzymywania cennych wspomnień. Jednak często klasyka przestaje wystarczać, potrzebne są innowacyjne metody wykonywania zdjęć i filmów. Coraz więcej profesjonalnych fotografów decyduje się na rozszerzenie swojej oferty.

Zalety filmowania wesela z powietrza

filmowanie z powietrzaZawód fotografa jest dość wymagający, często wiąże się z nocną pracą na weselach i innych imprezach masowych. Fotograf musi sprostać trudnemu zadaniu, jakim jest wykonywanie zdjęć, które zadowolą jego klientów. Wielu z nich decyduje się na zamówienie, oprócz tradycyjnego fotografa, specjalisty w kręceniu filmów z powietrza. Takie zdjęcia czy filmy powstają przy użyciu drona, czyli zdalnie sterowanej z ziemi maszyny. Fotograf specjalizujący się w tego typu usługach stresuje dronem przy pomocy pilota. W dronie zamontowana jest kamera, która kręci filmy w wysokiej jakości i rozdzielczości. Sprawdzi się ona na przykład podczas filmowania rodzinnych uroczystości, na przykład wesela. Filmowanie z powietrza pozwala uchwycić wszystkich gości z niecodziennej perspektywy. Oryginalne ujęcia zachwycą wszystkich swoim pięknem i estetyką. Oprócz filmowania gości, dron sfilmuje także budynek, w którym państwo młodzi powiedzieli sakramentalne „tak”. Możliwe jest filmowanie na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku, który ma wystarczająco wysokie ściany. Dron może także ułatwić pracę kamerzysty – stojąc cały czas w jednym miejscu może dotrzeć wszędzie, bez przepychania się przez tłum gości.

Filmowanie z powietrza pozwala na ukazanie na filmie wielu ciekawych perspektyw czy uchwycenie wszystkich gości weselnych. Coraz więcej par decyduje się na wykorzystanie takiego rozwiązania na swoim weselu, ze względu na jego innowacyjność oraz niewielką cenę usługi.Jest to także udogodnienie dla gości, którzy nie muszą stresować się na widok kamery – dron można łatwo przeoczyć.