Przejdź do treści

Gdzie kupić obraz?

Wielu studentów szuka sobie zajęcia zarobkowego, by dorobić trochę do swojego budżetu i odciążyć finansowo swoich rodziców. Jedni robią to pracując na pół etatu, w jakiejś firmie, a inni, wykonując prywatnie zlecenia na zamówienie, szukając zleceń, ogłaszając się na portalach aukcyjnych. Ten drugi sposób na dorobienie często wybierają studenci akademii artystycznej.

Obrazki wykonane na zlecenie

obrazy ręcznie malowane na zamówienieJak już wcześniej wspomniałem na portalach aukcyjnych możemy znaleźć wielu malarzy ogłaszających się w poszukiwaniu klienteli, są to zazwyczaj studencie. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę na jakimś bardziej znanym portalu ogłoszeniowym, a na pewno wyskoczy nam kilka propozycji. Ludzie wystawiający tam swoje ogłoszenia są raczej skorzy do współpracy więc przed zleceniem możemy poprosić o próbki ich umiejętności w postaci fotografii wcześniej namalowanych obrazów lub jeśli istnieje taka możliwość, poprosić o spotkanie w celu prezentacji swoich dzieł. Obrazy ręcznie malowane na zamówienie robią furorę wśród miłośników malarstwa, których portfel nie jest na tyle zasobny, by mogli zawiesić na ścianie swojego domu któreś z dzieł znanego artysty. Zamówić możemy dowolny obraz. Najpopularniejsze są pejzaże i portrety z fotografii oraz te malowane na żywo. Format również jest dowolny, wszystko zależy od dogadania się z malarzem, któremu zlecamy wykonanie dzieła. Należy pamiętać o tym, że im większy obraz, tym dłużej będzie trwało malowanie.

Kwota, jaką my będziemy musieli przeznaczyć na namalowanie wymarzonego obrazu zależne są od tego, jak bardzo będzie on skomplikowany, formatu i rodzaju farb. Zwykle nie są to duże kwoty w porównaniu z ceną, jaką musielibyśmy zapłacić profesjonalnemu malarzowi, a obraz wygląda równie dobrze. Studenci malarstwa traktują to jako coś w rodzaju połączenia ćwiczeń z możliwością dorobienia sobie drobnych kwot.