Przejdź do treści

Gniazdka dla niemowlaków

Pojawienie się dziecka w rodzinie zawsze obraca dotychczasowe życie o sto osiemdziesiąt stopni. Dbanie o jego bezpieczeństwo i zaspokajanie potrzeb stoi na pierwszym miejscu. Każdy rodzic kupuje niezbędne produkty dla maluszka jeszcze przed narodzinami.

Jak wyglądają gniazdka dla małych dzieci?

gniazdo dla niemowlakaLista elementów wchodzących w skład wyprawki dla dziecka jest długa, ale nie wszystko musi być kupione od razu. Na początku przyda się łóżeczko, pościel, głęboki wózek i zapas ubranek. Do łóżeczka i wózka, przyda się gniazdo dla niemowlaka, bo daje ono mu poczucie bezpieczeństwa, ponieważ maluszek czuje się otulony z każdej strony przyjemnym w dotyku materiałem. Każdy kokon jest dwustronny i może być pokryty materiałem bawełnianym, bambusowym, albo polarem minky. Gniazdko może służyć noworodkowi jako miejsce do spania, gdyż posiada niewielkie rozmiary i zmieści się do każdego łóżeczka, czy głębokiego wózka. Dzieci lubią spać w gniazdkach, bo czują się one w nich otulone z każdej strony. Brzegi są dość grube i podwyższone, dzięki czemu maluszek może się do nich przytulić. Stanowią one też świetną ochronę przed wypadnięciem, dlatego możemy w nim kłaść dziecko na kanapie, czy na podłodze na dywanie. Jeżeli mama chce mieć dziecko zawsze przy sobie nawet będąc w kuchni, to może malucha położyć w gniazdku na stole, bez obawy, że się sturla na podłogę. W takim kokonie można trzymać dziecko, które jeszcze nie potrafi samodzielnie się przemieszczać, bo raczkujący brzdąc mógłby z niego wyjść.

Gniazdka są wielokolorowe i mogą być pokryte bawełnianym pokrowcem, który można zdjąć i wyprać, albo mogą być w całości prane w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni. Gniazdka możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, lub w internecie.