Przejdź do treści

Grunty w okolicach Kołobrzegu

Każdego roku na wakacje nad morze przyjeżdżają setki tysięcy turystów, którzy są spragnieni słońca, piasku i Bałtyku. Niektórzy postanowili kupić działkę w tych okolicach i mieć własny domek letniskowy na urlop z rodziną.

Zabudowa działki rekreacyjnej

działka rekreacyjna na sprzedaż okolice kołobrzeguPolskie morze jest naprawdę pięknie, dlatego nic dziwnego, że tak dużo ludzi decyduje się kupić działkę właśnie w tym obszarze. Jedni kupują tu działkę, budują dom i przeprowadzają się na stałe, a inni inwestują jedynie w działkę rekreacyjną i stawiają na niej komfortowy domek letniskowy. Jeżeli interesuje nas działka rekreacyjna na sprzedaż okolice Kołobrzegu będą doskonałą lokalizacją na jej zakup. Są tu piękne tereny działkowe, gdzie dostępne są rekreacyjne grunty o symetrycznych powierzchniach, zatem ich zagospodarowanie jest bardzo proste. Przede wszystkim działki rekreacyjne dostępne w sprzedaży nie są działkami budowlanymi, zatem nie możemy na nich postawić budynku mieszkalnego. Jednak w większości przypadków można na nich wybudować przytulne domki letniskowe, których powierzchnia w podstawie nie może przekroczyć dziesięciu lub piętnastu procent całego obszaru działki. Co do rodzaju i wyglądu budynku, warto się udać po dokładne informacje do powiatowego Wydziału Architektury i Budownictwa, gdzie znajduje się miejski plan zagospodarowania przestrzennego. To właśnie w nich są zawarte informacje na temat tego, co i w jakiej firmie może się znaleźć na działce rekreacyjnej. Najczęściej dozwolone są domki parterowe i nieduże wiaty.

Każdy z na może nabyć działkę rekreacyjną, na której wybuduje mały domek, zorganizuje piękny ogródek czy miejsce do wypoczynku. Cena takiego gruntu jest znacznie niższa niż za działkę budowlaną, a niejednokrotnie można na nich wybudować domek całoroczny.