Jak dbać o filtry?

Pracuję w budownictwie już kilkanaście lat. Do moich obowiązków należy jazda na ciężkim sprzęcie, takim jak koparki, ładowarki i ciężarówki. Najważniejszym punktem dnia jest dla mnie sprawdzenie i konserwacja sprzętu, przed rozpoczęciem pracy.

Oryginalne filtry do urządzeń budowlanych

filtry caterpillarOd prawidłowego przeprowadzenia przeglądu zależy moje bezpieczeństwo i komfort w ciągu dnia. Muszę upewnić się, że wszystkie systemy bezpieczeństwa i hamowania są w pełni sprawne. Innym ważnym aspektem jest też stan techniczny maszyn. Jeśli przez moje zaniedbanie dojdzie do uszkodzenia któregoś z układów, będę musiał pokryć szkody z własnej kieszeni. Codziennie sprawdzam kondycję systemów hydraulicznych, są one sercem niemal każdej maszyny budowlanej. Jeśli dojdzie do rozszczelnienia hydrauliki, płyn będzie wyciekać i praca na takim urządzeniu będzie mniej wydajna, a przy dużym wycieku niemożliwa. W systemach hydraulicznych najszybciej zużywają się filtry. Jeśli nie wymienię zużytego filtra płyn w systemie hydraulicznym ulegnie zanieczyszczeniu, które może doprowadzić do uszkodzenia go. Mój szef wie, że dbałość o sprzęt to podstawa, dlatego zapewnia mi części zamienne i filtry caterpillar. Nieoryginalne części szybciej ulegają zużyciu w wyniku eksploatacji, przez co tak naprawdę ich wymiana generuje koszty przewyższające oszczędność wynikającą z różnicy w cenie zakupu nowych części. Co więcej, w nieoryginalnych filtrach, przez niskie standardy produkcji, mogą znajdować się opiłki metali, przez co zamiast oczyszczać płyn, same go zanieczyszczają.

Zależy mi na tym, żeby po ciężkim dniu pracy móc wrócić do domu, do żony i moich dzieci, dlatego zawsze dbam o bezpieczeństwo. Dbając o sprzęt, podnoszę też komfort i produktywność jego użytkowania, co przekłada się na mój komfort i zysk dla firmy.