Przejdź do treści

Jak działa kubek menstruacyjny?

Kobiety, które mają dość używania tamponów i podpasek, wreszcie mają alternatywę. Zamiast niewygodnych i często kłopotliwych, tradycyjnych środków można zacząć stosowanie kubeczków menstruacyjnych. Są one ekologiczne i nowatorskie.

Dlaczego warto używać ekologicznych kubeczków menstruacyjnych?

ekologiczne menstruacyjne kubeczkiWśród ekologicznych metod radzenia sobie z menstruacją narosło wiele nieprawdziwych opinii i mitów. Jednak dziś kobiety dysponują znacznie większą wiedzą na temat swojego ciała i nowych metod na stare problemy. Warto w kwestii menstruacji wiedzieć jak najwięcej, by dokonać najwłaściwszego dla siebie wyboru higienicznego środka. Ekologiczne menstruacyjne kubeczki to małe, wykonane z silikonu lub lateksu miseczki. W opozycji do tamponów i podpasek, menstruacyjny kubeczek nie pochłania krwi, lecz ją magazynuje. W związku z czym trzeba go co jakiś czas opróżniać i myć. Jest hipoalergiczny i wielokrotnego użytku, co właśnie stanowi o jego ekologiczności. Dlatego jest to alternatywa dla kobiet, które dbają o środowisko i nie chcą ciągle wyrzucać jednorazowych środków higienicznych, które przecież są źródłem zanieczyszczeń i przyczyniają się do rosnącej globalnie, góry śmieci. Kubeczki menstruacyjne wydają się nowym środkiem, jednak nic bardziej mylnego – zostały wynalezione już w latach trzydziestych, ubiegłego stulecia. Taki kubeczek menstruacyjny można nabyć w aptece lub sklepie internetowym. Z reguły są one sprzedawane po dwie sztuki, jednak oczywiście znajdziemy komplety liczące więcej sztuk.

Kobietom, którym na sercu leży higiena oraz ekologia polecamy właśnie ten rodzaj środka, stosowanego przy menstruacji. Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów  produkt jest tani i ekonomiczny, gdyż jest w stanie zmagazynować więcej płynu niż podpaska lub tampon.