Przejdź do treści

Jak wybrać filtr do akwarium?

Poszukiwanie idealnego wyposażenia do naszego akwarium jest bardzo trudne. Na rynku pojawia się wiele nowych producentów oraz pomysłów na akcesoria. Dlatego zakładanie zbiornika jest sporym wyzwaniem. Szczególnie dla tych osób, które mają małe doświadczenie i nie mogą ze sobą porównać poszczególnych produktów.

Zalety filtrów zewnętrznych

filtry typu kaskadowego do akwariumW kategorii filtrów świetnym rozwiązaniem są coraz popularniejsze modele zewnętrzne. Ich ogromnym plusem jest większa wydajność. Jest to związane z tym, że posiadają więcej miejsca na filtr. Dlatego jego powierzchnia jest znacznie większa. Również sami właściciele mogą modernizować i dodawać poszczególne wkładki filtracyjne. Dzięki temu jest mniej ograniczeń. To samo dotyczy innych elementów filtra, ponieważ posiada zazwyczaj wiele zamiennych części. Wtedy nawet w razie usterki możemy dokupić jeden element, a nie wymieniać cały sprzęt. W przypadku filtrów wewnętrznych często jest to niemożliwe. Dlatego filtry typu kaskadowego do akwarium mają pod tym względem sporą przewagę. Również ich oczyszczanie jest znacznie bardziej proste. Przede wszystkim nie musimy zdejmować pokrywy akwarium i zanurzać w wodzie rąk. W tym modelu wszystko znajduje się na zewnątrz i wystarczy tylko wyłączyć filtr z prądu. Ten typ świetnie sprawdzi się w przypadku większych zbiorników. Chodzi tutaj o wydajność, która będzie znacznie większa. Ponadto będziemy mieli o wiele więcej przestrzeni do zagospodarowania.

Jest to też plus pod względem wizualnym. Często czarne urządzenie na tylnej szybie nie wyglądało zbyt dobrze. Dlatego warto wiedzieć, że na rynku mamy różne rozwiązania i nie trzeba zamykać się na tylko jedno. Typ kaskadowy z pewnością będzie idealną inwestycją, która wystarczy nam na długie lata i zapewni efektywność.