Przejdź do treści

Jak zdobyć unijne dofinansowania?

Unia Europejska ma nam do zaoferowania bardzo wiele. Szczególnie jeśli myślimy o dofinansowaniach i dotacjach. Środki unijne, jakie spływają do Polski są gigantyczne i nie jest to przypadkiem, ponieważ jesteśmy największym beneficjentem Unii, wśród krajów, które wstępowały w tym samym czasie, co Polska. 

Kto w Bydgoszczy zajmuje się dofinansowaniami unijnymi? 

dofinansowania unijne bydgoszczZwyczajowo, w każdym województwie, kwestiami związanymi ze środkami unijnymi zajmuje się Urząd Marszałkowski. Oczywiście rozdziela on nie tylko środki, ale również projekty, którymi w dalszym etapie zajmują się inne jednostki, jak Urząd Miasta, czy też Urząd Gminy. W niektórych przypadkach też inne urzędy, jak na przykład Urząd Pracy. Koniecznie trzeba podkreślić, że dofinansowania unijne może uzyskać zarówno osoba prywatna, jak i ta, która jest pracodawcą, czyli posiada własną działalność gospodarczą. Oczywiście dofinansowania dla firm są większe, jednak nie dotyczy to kwestia projektu. Bywają i takie, w których na założenie własnego biznesu przyznaje się kilkadziesiąt tysięcy złotych. To naprawdę dobry start dla każdej firmy. Zatem jeśli chcemy starać się o dofinansowania unijne Bydgoszcz jest do tego dobrym miejscem. Czemu? Ponieważ naszemu miastu przyznane są całkiem spore środki, które są na wyciągniecie dłoni dla każdego mieszkańca. Za udział w projekcie, którego stawką jest dofinansowanie nic nie płacimy. Jednak trzeba mieć na względzie, ze jeśli nie jesteśmy odpowiednio przygotowani i nie uczęszczamy na spotkania i szkolenia, dofinansowanie może nam przejść obok nosa.

W niektórych projektach dla biznesu, było do wyciągnięcia kilka milionów eurowaluty. Polscy przedsiębiorcy skwapliwie z tego skorzystali i ruszyli w szranki. Udało się oczywiście tylko tym, którzy stawiali na innowacje, nowoczesność oraz postęp.