Przejdź do treści

Jaki powinien być dobry wóz paszowy?

Pracując na roli i mając duże gospodarstwo z hodowlą zwierząt, musimy inwestować w specjalne maszyny, które usprawnią naszą pracę. Przykładem mogą się okazać doskonałe paszowozy, które mają ogromne zastosowanie w przygotowywaniu paszy poprzez mieszanie z rozdrobnieniem oraz jej zadawanie zwierzętom.

Wozy paszowe i ich charakterystyka

wozy paszowe mazowieckieNiewątpliwie taki sprzęt nie jest tani, ale dzięki niemu jesteśmy w stanie z łatwością przygotować paszę dla zwierząt, a to pozwala na zaoszczędzanie czasu, który możemy przeznaczyć na inne prace. Decydując się na zakup paszowozu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że warto inwestować w maszyny jak najlepsze. Oczywiście cena zależy od rozmiaru, standardowo jest to pojemność dziesięciu metrów sześciennych, ale jeśli mamy więcej zwierząt, możemy kupić większą maszynę o większej pojemności. Bardzo ważne jest to, z jakiego materiału są wykonywane urządzenia do mieszania. Samo mieszadło powinno być zbudowane z trwałego, mocnego metalu, jakim jest właśnie stal. Sam zbiornik musi być również trwały i gruby oraz powinien również posiadać wysyp z obu stron. Dodatkowo można zainwestować w maszyny, które opierają się na nowoczesnych technologiach programistycznych, jak na przykład elektroniczna waga. Niektóre elementy muszą być regulowane. Przykładowo są to noże, podpory, pierścienie i inne elementy zabezpieczające. Kupując wóz paszowy zwróćmy uwagę na czas gwarancji, który powinien wynosić ponad dwa lata! Na koniec warto dodać, że nie zawsze musimy kupować nowe maszyny, jeśli są używane, to możemy kupić tylko i wyłącznie te, które są w bardzo dobrym stanie technicznym.

Nie ma sensu inwestować w maszynę, która wymaga naprawy. Sama naprawa nie jest prosta. Najbezpieczniej jest kupować wozy paszowe, które są nowe. Wówczas mamy gwarancję, że taka maszyna się nam nie popsuje. Gwarancja ta wynosić może około dwydziestu czterech miesięcy. 

Więcej na stronie http://falke-maschinenbau.com