Przejdź do treści

Jakie deski na taras wybrać?

taras

Dzień dobry wszystkim! Nazywam się Julita i wraz z moim mężem planowaliśmy budowę naszego domu. Dodam tylko, że nie jest to standardowy, zwykły dom. Od samego początku chcieliśmy, aby był to typowy dom pasywny, energooszczędny a jednocześnie, żeby był on ekologiczny.

Które deski na taras będą dla nas najlepsze?

taras

Postanowiliśmy, także, że tak będzie. Zdecydowaliśmy po długich naradach, że surowcem przewodnim będzie drewno, glina i słoma. Nie jest to typowa lepianka, ale z pewnością wersja pasywna. Zdecydowanie oszczędna. Sama termodynamika tego, domu, wymusza oszczędność. Co ciekawe, ściany gliniane plus elewacje drewniane, dają niesamowite odczucie. Ciepło zimą, a latem, przyjemny chłód. Elewacja drewniana dodaje dodatkowo uroku. Muszę tu dodać, że chcieliśmy aby to był dom,z gankiem. Rozważaliśmy dwa warianty: taras drewniany, na który materiałem będą solidne deski na taras z drewna bukowego albo deski kompozytowe. Ostatecznie, dostaliśmy przy deskach kompozytowych. Przeanalizowaliśmy to z architektami, naszymi przyjaciółmi, Agnieszką i Andrzejem. Sami takie mają i są zadowoleni. Mówili nam, że to istna rewelacja! Raz, że są bardzo, ale to naprawdę bardzo wytrzymałe, dwa są niesamowicie funkcjonalne, bardzo estetycznie wyglądają, odporne na wszelkiego typu warunki atmosferyczne. Jest to praktyczne rozwiązanie, można to bezpiecznie myć. Dzięki temu zachowuje się doskonałą czystość.

To naprawdę duży plus, szczególnie gdy ma się po prostu dzieci. Błoto, podwórko, piasek. Tego się głównie obawiałam, że wszystko nam się szybko popsuje i że przy dzieciach, ganek, taras – zwał jak zwał, to niezbyt dobra opcja. A tu? Nic bardziej mylnego