Przejdź do treści

Jakie uszczelki do auta wybrać?

Wycieki w samochodzie są bardzo groźne z kilku względów. Przede wszystkim mogą one doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń ważnych części auta. Po drugie narażają właściciela samochodu na konieczność częstszego tankowania paliwa.

Zastosowanie pierścieni uszczelniających

gumowe pierścienie uszczelniająceWycieki oleju czy też paliwa w samochodzie są bardzo powszechnym problemem. Najczęściej dochodzi do w nich w wyniku rozszczelnień tych miejsc samochodu, gdzie jest przekazywany ruch obrotowy. Nierozwiązany problem z wyciekami może mieć bardzo groźne następstwa, przede wszystkim zalanie i trwałe uszkodzenie silnika. Aby zapobiegać problemowi warto stosować gumowe pierścienie uszczelniające. Montując te uszczelki w najbardziej narażonych na wycieki miejscach samochodu można skutecznie zapobiegać ich powstaniu. Pierścieni uszczelniających jest dostępnych na rynku bardzo dużo, więc warto wiedzieć, jakie kupić. Ważna jest przede wszystkim jakość ich wykonania – wybierajmy te pierścienie uszczelniające, które są wykonane z odpornej gumy NBR. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że pierścienie tego typu są narażone na wiele niekorzystnych czynników, takich jak kontakt z rozgrzanym olejem, paliwem czy bardzo duże skoki ciśnienia. Dlatego tez należy wybierać uszczelki z gumy NBR, gdyż jest ona wysoce odporna na wyżej wymienione czynniki. Warto też wybierać te pierścienie, która są dodatkowo wzmocnione pierścieniem ze stali. Takie pierścienie zapewniają bowiem jeszcze lepszą ochronę przed wyciekami, lub zabezpieczają już powstałe.

Jeżeli zależy nam na długiej i bezproblemowej pracy naszego auta, powinniśmy chronić je przed wyciekami. Można tego dokonać montując specjalne uszczelki. Ważne jednak by były one wykonane z jak najbardziej odpornych materiałów, takich jak guma techniczna czy też stal.