Przejdź do treści

Kask dla motocyklisty

Jazda motocyklem jest dużo mniej bezpieczna od jazdy samochodem, z tym się zgodzi każdy, ale jazda motocyklem dostarcza dużo więcej emocji. Jeśli ubierzemy się w odpowiedni sposób na motocykl, to będziemy mogli nim jeździć bez obaw o swoje zdrowie. Absolutną podstawą stroju motocyklowego jest dobrej klasy kask.

Jaki kask wybrać?

kaski motocyklowe z homologacjąOdpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom prostsze, niż się wydaje, a mianowicie powinniśmy wybrać kask, który będzie spełniał wszystkie niezbędne normy. Tylko kaski motocyklowe z homologacją są wstanie zapewnić nam bezpieczeństwo na zadowalającym poziomie. Biorąc pod uwagę fakt, że kask ma za zadanie chronić naszą głowę, to nie powinniśmy na nim oszczędzać. Warto kupić kask w którym będziemy czuć się bezpiecznie, ponieważ wpłynie to bardzo pozytywnie na komfort jazdy. Do wyboru mamy kilka rodzajów kasków motocyklowych. Najlepsze z nich wszystkich są kaski szczękowe, ponieważ są tak skonstruowane, że chronią całą głowę. Jednolita skorupa kasku nie rozsypie się podczas uderzenia o asfalt. Skorupa wykonana jest z tworzywa sztucznego, dzięki temu kask jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie dość lekki. Na skorupę nałożony jest lakier. Wypełnienie kasku szczękowego wykonane jest ze specjalnej pianki, która podczas uderzenia przyjmuje całą energię i nie przenosi jej dalej. Pianka pokryta jest wytrzymałym materiałem. Dzięki temu kask nie tylko zapewnia nam bezpieczeństwo, ale też dobrze się prezentuje.

Kwota jaką musimy poświęcić na dobrej jakości kask motocyklowy to minimum pięćset złotych. Tańsze kaski rzadko kiedy spełniają wszystkie normy. Zakupu możemy dokonać w stacjonarnych sklepach motocyklowych, a także przez internet. Kupując przez internet, musimy postarać się o to, aby dobrze dobrać rozmiar.