Przejdź do treści

Kiedy sprawdzi się lniana włóczka?

Na rynku pasmanteryjnym pojawia się coraz więcej różnych ciekawych produktów. Nie trzeba się już decydować jedynie na włóczkę syntetyczną albo wełnianą. Teraz dostępne są włóczki z bawełny, sierści różnych zwierząt np. królików, jak również mieszanki włóczek naturalne oraz sztuczne.

Ładna włóczka lniana

len - pastelowa włóczkaCiekawym materiałem jest także len – pastelowa włóczka lniana jest godna polecenia. Len przede wszystkim nie powoduje alergii tak jak wełna, może być używany przez osoby o delikatnej i wrażliwej skórze. Nie drapie, nie powoduje podrażnień. Jest miły w dotyku, odporny na rozciąganie, więc zrobione z niego ubrania się nie odkształcą pod wpływem noszenia. Ogromna zaletą lnu jest to, że latem zapewni przyjemną ochłodę. Oczywiście efekt chłodzenia nie jest ogromny, nie mniej jednak noszenie lnianych ubrań latem zapewnia większy komfort niż noszenie chociażby ubrań z bawełny. Len przepuszcza powietrze, nie pęcznieje pod wpływem wody. Do czego można użyć takiej włóczki? Na pewno można z niej wyrabiać odzież, szczególnie tą przygotowaną na okres wiosenno-letni. Można włóczkę przerabiać na drutach oraz na szydełku i w ten sposób stworzyć bluzki, czy sukienki, także te ażurowe. Jako że włóczka lniana jest odporna na rozerwanie i nieelastyczna to można z niej wyrabiać także rzeczy, które powinny być mocne, takie jak podkładki na stół, czy dekoracje do domu. Ścisły splot dodatkowo sprawi, że takie wyroby będą dosyć sztywne i stabilne. Len nadaje się także świetnie to wyrobu toreb.

Podsumowując, len to bardzo ciekawy naturalny materiał. Jest chłodzący, antyalergiczny, sprawdzi się do wyrobu ubrań i dekoracji. Najczęściej ma on odcienie naturalnego brązu, czy bieli, ale nie intensywnej, tylko lekko złamanej, bardziej mlecznej. Na pewno włóczka lniana to produkt na który warto zwrócić uwagę.