Przejdź do treści

Kiedy wymienić cewkę sprężarki?

Klimatyzacja w autach oraz różnego rodzaju maszynach leśnych i rolniczych staje się standardem. W zależności nie tylko od przebiegu auta, ale również od stopnia jego eksploatacji układ chłodniczy może ulegać różnego rodzaju uszkodzeniom. Warto wiedzieć, co mogło zostać uszkodzone i czy konieczny będzie demontaż całej sprężarki.

Jak wymienić cewkę sprężarki?

cewka sprężarkiPodczas korzystania z klimatyzacji warto mieć na uwadze fakt, że układ chłodniczy powinien być sprawny i odpowiednio serwisowany, w przeciwnym razie używanie go może mieć bardzo niekorzystny wpływ zarówno na pracę całego auta, jak na zdrowie użytkowników danego pojazdu. Najważniejszą częścią całej chłodniczej konstrukcji jest sprężarka i cewka sprężarki, które najczęściej ulegają uszkodzeniu podczas eksploatacji klimatyzacji, dlatego w przypadku wystąpienia awarii, to właśnie tym elementom należy przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Najlepiej udać się z problemem do specjalisty, a jeśli podejmujemy ryzyko samodzielnej naprawy, wówczas pamiętajmy, że po każdym demontażu części konieczne jest założenie nowych uszczelek na montowane na nowo elementy. W przypadku wymiany sprężarki konieczne jest także przepłukanie całego układu przed rozpoczęciem z użytkowania, bowiem małe metalowe cząsteczki pozostałe w układzie szybko doprowadziłyby do ponownego uszkodzenia.

Zarówno w samochodach osobowych, jak i w różnego rodzaju maszynach rolniczych oraz leśnych obecność klimatyzacji staje się podstawowym wyposażeniem i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem układ chłodniczy zdecydowanie ułatwia korzystanie z pojazdów w upalne dni. Jednak miejmy na uwadze, że klimatyzacja musi być w pełni sprawna, aby nie narażać się na uszkodzenia silnika czy też utratę zdrowia podczas korzystania z uszkodzonego urządzenia.