Przejdź do treści

Kilka słów o kosmetykach organicznych

Odżywiamy się zdrowo, prowadzimy zbilansowaną dietę, uprawiamy sport. Coraz więcej osób prowadzi zdrowy tryb życia. Jednak, czy pamiętają też o tym, aby kosmetyki, których używają, również były zdrowe, i nie szkodziły?

Kosmetyki z ekologicznych upraw

kosmetyki organiczneNie zawsze to, co ładnie wygląda w sklepie, i ma dosyć wysoką cenę, jest dla nas dobre. Czasami płacimy za samą markę, a produkt w gruncie rzeczy nie spełnia swoich oczekiwań. Różnie bywa, czasami producenci zamiast dbać o nasze ciała, dbają o swoje kieszenie, a większość z ceny produktu, to koszt reklam. Uważam, że kosmetyki organiczne to w tych czasach absolutna konieczność. Trochę różnią się od tych zwykłych naturalnych. Mają o wiele więcej restrykcji, i podlegają specjalnym przepisom. Przede wszystkim, pochodzą ze zdrowych upraw. Nie mogą być pryskane żadnymi szkodliwymi substancjami. Tylko ekologiczne nawozy. Rośliny potrzebne do wyprodukowania kosmetyków, nie są genetycznie modyfikowane. W okolicy upraw nie ma żadnych spalin, szkodliwych substancji. Jest różnica w warzywach rosnących na takich zdrowych polach, a takich, które rosną tuż przy ruchliwej drodze, i jeszcze dodatkowo są posypane jakimiś nawozami, żeby szybciej urosły i były większe. Jesteśmy bombardowani przetworzonymi produktami, i wszystko jest sztuczne. Dlatego uważam, że kosmetyki organiczne są zbawienne, i efekty stosowania ich, będą zauważalne, już po bardzo krótkim czasie stosowania. Skóra od razu poczuje, że odpoczywa, i w końcu nie jest zatruwana żadnymi szkodliwymi składnikami.

Gdy wybieramy kosmetyk, ważne jest, aby spojrzeć na jego skład. Oprócz niego, poszukajmy napisu, czy składniki pochodzą z upraw ekologicznych, i czy jest on bio. To bardzo ważne, ponieważ skóra potrzebuje tylko zdrowych kosmetyków.