Przejdź do treści

Klasyczne gry na nowoczesne konsole

Dla konsolowych graczy, sprzęt zawsze stanowił utrudnienie. Tam gdzie komputer był łatwy do wymiany i ulepszenia, konsola pozostawała taka sama, bez możliwości wymiany podzespołów. Szczególnie odczuwalne były nowości, działające na nowych generacjach konsol, nie obsługujących już starych programów.

Klasyczne gry na playstation

znane gry playstation w sklepieGranie na playstation zaczęliśmy z kolegami tuż po jego pojawieniu się na rynku, i zostaliśmy zapalonymi fanami, często testując nowe pozycje ledwo po ich wypuszczeniu. Jednak z czasem pojawiały się lepsze wersje konsoli, z bardziej zaawansowanymi układami. Większość z nich była zgodna ze starymi wersjami, aczkolwiek najnowsze już nie obsługiwały gier z pierwszej edycji, klasycznych pozycji które miały wśród nas fanów niepokonane miejsce w rankingach. Kupno nowej konsoli to był dość znaczny wydatek, a wymiana podzespołów nie była niestety możliwa. Bardzo ucieszyło nas więc, gdy sony postanowiło wypuścić najnowszą konsolę z możliwością obsługi wszystkich starych tytułów. Było to coś naprawdę niespotykanego, a na dodatek wszystkie klasyczne znane gry playstation w sklepie z grami konsolowymi stały się znów dostępne. Większość z nich była już zoptymalizowana tak, by bezproblemowo działać na nowej konsoli, aczkolwiek wiele tytułów posiadało nadal tą samą, przestarzałą grafikę która mimo upływu lat tak samo cieszyła oko jak za pierwszym razem.

Dzięki temu, z kolegami mogliśmy odświeżyć gry które dawno zostały przez nas odstawione na bok z racji posiadania sprzętu który owych gier nie obsługiwał. Mimo różnych nowych wciągających pozycji o zdecydowanie lepszych walorach graficznych i nierzadko wygodniejszym systemie sterowania, pozostaliśmy wierni klasycznym ulubionym grom, które częściej goszczą na naszych konsolach niż nowe.