Przejdź do treści

Klasyczne winietki z kokardą

 

W dzisiejszych czasach planowanie wesel jest niezwykle proste. Mamy wiele możliwości, a branża ślubna cały czas się rozwija. Dzięki temu można od a do z przygotować swój wymarzony ślub i wesele, tam gdzie się chce i jak się chce. Każdy może zaplanować swoją uroczystość według własnej inwencji.

Pomocne ozdobne winietki

winietki z kokardkąNiezwykle ważne w całym planowaniu wesela jest odpowiednie rozplanowanie rozkładu stołów. Jak wiadomo stoły prostokątne tworzą między ludźmi pewien naturalny dystans i ciężko jest porozmawiać z każdym kto przy tym stole siedzi. Sytuacja pogarsza się, gdy przy prostokątnym stole siedzą osoby które się nie za dobrze znają. Stół taki tworzy wtedy swoistą barierę, która jest niekomfortowa dla biesiadników. Inaczej sprawa się ma w przypadku stołów okrągłych, wtedy każdy z gości doskonale widzi osoby które znajdują się z nim przy stole i z każdym może swobodnie porozmawiać. Okrągłe stoły mieszczą maksymalnie do dwunastu osób, dzięki temu osoby które przy nim siedzą łatwo mogą nawiązać ze sobą kontakt. Nie można również zapomnieć o tym, jak wielkim ułatwieniem w rozplanowaniu gości są imienne winietki. Na rynku jest ich bardzo wiele i każdy może wybrać coś pasującego do wystroju i klimatu uroczystości. Można tu wymienić kilka przykładowych wzorów winietek. Mamy winietki z kokardką, winietki które stanowią rolę słodkiego upominku, winietki w stylu boho czy rustykalne. Ja osobiście miałam na swoim weselu winietki z kokardką które idealnie pasowały do wystroju i dekoracji jaka była na sali weselnej. Kokarda dopasowana była do koloru przewodniego uroczystości. Komponowała się z wystrojem i oczywiście spełniła swoją najważniejszą rolę gdyż każdy z gości wiedział gdzie jest jego miejsce przy stole.

Każdemu kto planuje ważną uroczystość rodzinną, nie musi to być koniecznie wesele ale np. chrzciny czy pierwsza komunia dziecka, polecam zakupić winietki które ułatwią rozplanowanie gości. Winietki pomogą również zapanować nad przebiegiem uroczystości, zwłaszcza na początku.