Przejdź do treści

Klocki meccano w przedszkolu

Moja siostra jest nauczycielką w przedszkolu. Jest to przedszkole prywatne i działa trochę na innych zasadach od takiego zwykłego. Na przykład moja siostra ma wpływ na to jakie dzieci mają zabawki. Często bowiem musi sama je kupować z przedszkolnych pieniędzy.

Siostra kupuje klocki meccano

klocki meccano sklepMyślę, że jest to dobry pomysł bo w końcu to ona widziała najlepiej czym dzieci się bawią. Jej się często po prostu nie chce chodzić po sklepach i szukać wybranych rzeczy ale ona także uważa, że jest to dobre rozwiązanie. Oczywiście jeśli ma coś kupić raz na jakiś czas to nie jest to dla niej żaden problem. Gorzej jednak jeśli te zakupy ma robić dość często. Powiedziała, że ostatnio odwiedziła klocki meccano sklep, i że tam zrobiła bardzo duże zakupy. Dzieci uwielbiają bawić się klockami i to im bardzo odpowiadało.Tymi klockami dzieci potrafią bawić się bardzo długo. Siostra mówi, że czasem wręcz musi dzieci odciągać od takiej zabawy nimi. Jednak z drugiej strony siostra zdaje sobie sprawę z tego, że takie klocki naprawdę niesamowicie rozwijają wyobraźnię dziecka. Są świetnym bodźcem do rozwoju i nauki na przykład mówienia. Wszystko też zależy od tego jak się pokierują daną zabawą. Bawiąc się klockami dzieci też uczą się współpracować z sobą. A to przecież też jest naprawdę ważna umiejętność. Muszą nauczyć się też dzielić a szczególnie wśród najmłodszych dzieci w przedszkolu o takie zachowania wcale nie jest łatwo. 

Dodatkowo klocki te nie są małe dlatego też odpada ewentualne ryzyko związane z połknięciem przez dziecko małego elementu. Siostra mówi, że te klocki też są  bardzo mocno kolorowe i na tej zasadzie dzieci także mogą uczyć się na przykład kolorów. Nawet przez klocki dziecko szybciej nauczy się kolorów niż przez pokazywanie ich.