Przejdź do treści

Komfortowy wózek do roweru

Dla małych dzieci rodzice są całym światem, dlatego chcą wszędzie z nimi chodzić. Idąc na spacer, malucha można zabrać w klasycznym wózku, w nosidełku, lub w przyczepce rowerowej. Każdy model ma nieco inne przeznaczenie i warto je przeanalizować. 

Jaki wybrać wózek do roweru? 

wózki do rowerówRodzice, którzy chcą spędzać aktywnie czas ze swoimi pociechami, często decydują się na zakup przyczepki do roweru. Jest to popularne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują jednośladami. Przyczepki pasują do każdego modelu roweru, bo posiadają uniwersalny dyszel, którym się mocuje je do tylnego koła roweru. Taki sposób przewożenia dziecka jest bezpieczny i komfortowy, a dodatkowo dostarcza maluchom wiele atrakcji. Wózki do rowerów są wykonane z lekkiego aluminium, dzięki czemu są lekkie i w łatwy sposób można nimi manewrować. Najczęściej spełniają trzy funkcje, są wózkami do biegania na trzech kołach, przyczepką rowerową, lub praktycznym wózkiem spacerowym. Jego zamiana w inny model zajmuje kilka chwil, a zdemontowane części można schować pod siedzenie. Takim sposobem możemy nawet w trakcie spaceru zmienić przeznaczenie wózka. Najlepsze wózki rowerowe są składane, bo nie zajmują wiele miejsca i bez problemu można je zabrać do samochodu. Przyczepka jest całkiem pojemna, gdyż posiada sporo kieszeni i schowków, w których możemy przechowywać rzeczy maluszka. W takim modelu wózka, może podróżować niemowlak, jeżeli zapniemy go w specjalnym foteliku, albo dziecko w wieku do około sześciu – siedmiu lat.

Maluchy bardzo lubią poznawać świat, a nowa perspektywa jaką im daje wózek do roweru, z pewnością dostarczy im wielu nowych wrażeń. Chcąc go kupić najtaniej, musimy wózka poszukać na stronach internetowych, albo dokonać zakupu w czasie trwających wyprzedaży.