Przejdź do treści

Kontrola fotowoltaiki – termowizja

termowizja

Bardzo popularne stały się układy fotowoltaiczne, montowane na urządzeniach w mieście oraz dachach prywatnych i publicznych budynków. Zapewniają one energię, którą wytwarzają z energii słonecznej.

Termowizja jest pomocna w jakich sytuacjach?

termowizjaDzięki fotowoltaice można zaoszczędzić wiele na rachunkach za prąd, ale również zadbać o środowisko, stąd płynące zainteresowanie teg typu urządzeniami. Jednak tego typu instalacje nie są niezawodne, i jezeli odłączymy się na stałe od innego źródła prądu i zaufamy jedynie instalacji fotowoltaicznej warto przemyśleć kwestię regularnej kontroli tej instalacji. Kamery termowizyjne pozwolą na ocenę stanu ogniw fotowoltaicznych, które budują panele fotowoltaiczne zainstalowane na budynkach i innych urządzeniach użytku miejskiego. Kamery flir pozwolą na diagnostykę fotowoltaiki, co zapewni świadomość o ich prawidłowym funkcjonowaniu. Kamera flir w ten sposób daje bezpieczeństwo urządzeń fotowoltaicznych, ponieważ wykryje na czas wszelką usterkę, którą będzie można szybko naprawić. Termowizja staje się ogromną pomocą w takiej sytuacji, ponieważ uszkodzenie chociażby jednego ogniwa fotowoltaicznego, staje się źródłem zaprzestania działania całego panelu, ponieważ jedno ogniwo jest częścią całej baterii fotowoltaicznej. Bez jej prawidłowego działania, nie można liczyć na stałą produkcję energii dla budynku lub urządzenia, na którym jest zainstalowana. Odnalezienie, za pomocą urządzenia, jakim jest kamera termowizyjna, najcieplejszego ogniwa, pozwala na wykrycie usterki w momencie, kiedy tylko się ona pojawia.

Koszty naprawy są zmniejszone, ponieważ nie trzeba w takiej sytuacji wymieniac całego panelu, co jest również ekologiczniejsze, tylko wymienić odpowiednie ogniwo w całej instalacji fotowoltaicznej. Monitorowanie tego typu urządzeń za pomoca termowizji jest wyjątkowo proste.

Wiecej o termowizji można znaleźć na: http://kameryir.com.pl