Przejdź do treści

Kudowa-Zdrój pełna atrakcji dla turystów

Jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce od pewnego czasu stawia na atrakcje turystyczne dla młodszych odwiedzających. Okazuje się, że dla wielu osób hotele w Kudowie-Zdroju stały się świetną bazą wypadową do malowniczych czeskich miasteczek.

Atrakcje dla pensjonariuszy Kudowy-Zdroju

najciekawsze atrakcje turystyczne w Kudowie-ZdrójPrzez lata otoczona górzystymi lasami Kudowa-Zdrój stawiała na zapewnienie spokoju pensjonariuszom licznych sanatoriów. Jako jedno z miejsc rekonwalescencji sercowców oraz baza pulmonologiczna stała się miejscem dla seniorów i ich wnuków. Dlatego pierwszym co przychodzi na myśl, jeśli zapytacie o najciekawsze atrakcje turystyczne w Kudowie-Zdrój jest ogromny park Zdrojowy, w którym spacerują pensjonariusze. Jednak ostatnio tajemnicą poliszynela jest fakt, że przez ten piękny park przechadzają się również amatorzy górskich spacerów podążający za granicę, do Czech, gdzie czeka na nich pieszy szlak turystyczny oraz mnóstwo kameralnych knajpek z prawdziwym czeskim jedzeniem. Kolejną atrakcją serca Kudowy-Zdroju jest kaplica czaszek. Ossarium stworzone przez odkrywców cmentarzyska pozostałego po wojnie trzydziestoletniej tworzy atmosferę zgrozy i przypomina o nieszczęściach spotykających ludzkość jaką była wojna i epidemia cholery. Natomiast dla amatorów przyjemniejszych atrakcji turystycznych swoje podwoje otworzyło Muzeum Zabawek. Nawet, jeśli w Kudowie przebywasz bez dzieci, warto się tam wybrać, aby spotkać ukochanych przyjaciół z dzieciństwa. Maluchy natomiast z uwagą będą słuchać opowieści o twoim ulubionym samochodziku.

Rodzice z dziećmi na pewno będą się doskonale bawić, i wdychać lecznicze powietrze polecane przez pulmonologów podczas wycieczki na Błędne Skały. Ten prosty szlak górski jest niewątpliwą atrakcją turystyczną Kudowy-Zdroju dla każdego trapera.