Przejdź do treści

Kupiłam meble kuchenne

 

Kuchnia to miejsce w którym spędzam dużo czasu. Lubię gotowanie i pieczenie ciast, szczególnie jak przychodzą do mnie goście. Dlatego też zależało mi na tym, żeby mieć dobre meble kuchenne. Musiały spełniać one kilka moich wymagań, żeby ich użytkowanie było przyjemnością.

Meble kuchenne i pojemne szafki

meble kuchenne lubinPrzede wszystkim zależało mi na meblach dobrej jakości. Będą one intensywnie użytkowane, zatem powinny być odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Lepiej jest wydać więcej pieniędzy jednorazowo na meble kuchenne lubin, niż potem martwić się o ich wymianę. Następnie meble powinny być pojemne. Używam wielu urządzeń kuchennych i akcesoriów, takich jak miksery, blendery, roboty kuchenne, drylownice do wiśni, czy inne. Nie są to małe sprzęty, zajmują sporo miejsca, a mają też liczne akcesoria dodatkowe, takie jak wymienne końcówki, które muszą się gdzieś zmieścić. Meble w kuchni powinny być także łatwe w czyszczeniu, choć tutaj głównie chodzi o blaty, bo one się najbardziej brudzą. Jednak szafki też często są zachlapane, więc powinny się tylko je przetrzeć gąbką i powinny być czyste. Wybrałam sobie blaty z granitu, czyli z ciężkiego kamienia. Szafki pod nimi musiały być bardzo solidne i mocne, żeby były w stanie je utrzymać. Poza tym moje meble kuchenne winny być także estetyczne. Podobało mi się połączenie ciemnych mebli z jasnymi blatami, więc takie też wybrałam. Jasny marmur wygląda pięknie, ciemne drewno także.

Cieszę się, że udało mi się dostać idealne meble kuchenne. Co prawda trzeba je było zamówić i czekać na wykonanie, jednak warto było. Nie były one wcale takie drogie, w porównaniu z meblami gotowymi w znanych sieciach meblowych. To inwestycja na przyszłość, która na pewno się zwróci podczas użytkowania.