Przejdź do treści

Kupno kota brytyjskiego

Wiele osób decyduje się obecnie na kupno kota rasowego. To bardzo ważne by przed wybraniem konkretnej rasy, nieco się o niej dowiedzieć. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy dany kot nadaje się do naszej rodziny. Czy toleruje dzieci, jak radzi sobie z zostawaniem w domu itp.

Jakie usposobienie ma kot brytyjski?

koty brytyjskieDziś ludzie bardzo często decydują się na kupno kota brytyjskiego. Jakie ma on usposobienie i dla jakich osób będzie idealny? Jest to kot bardzo spokojny i przede wszystkim przyjacielski. Prowadzi typowy dla kota tryb życia. Dużo śpi, nie zawsze ma ochotę na pieszczoty i jest dość leniwy. Nie jest to kot, którego możemy wypuścić na podwórko i liczyć na to, iż sobie poradzi. To typowy kot domowy, o które trzeba się należycie troszczyć. Rasa ta nie ma skłonności do chorób. Jest on na nie bardzo odporny, dlatego nie potrzebuje zbyt częstych wizyt u weterynarza. Ze względu na swą odporność na choroby, może pochwalić się także bardzo długim życiem. Niektóre koty tej rasy są w stanie przeżyć nawet dwadzieścia lat, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Koty brytyjskie ze względu na swój bardzo spokojny tryb życia, nadają się do osób starszych. Mogą być również w rodzinach z małymi dziećmi, o ile zachowa się odpowiedni dystans pomiędzy kotem a dzieckiem. Nie jest to bowiem zwierze, które lubi być nadmiernie głaskane. Gdy tego potrzebuje, samo przychodzi to zasugerować. Oczywiście kot tej rasy nie należy do najtańszych. Warto jednak odłożyć na niego pieniądze, ponieważ to bardzo dobra rasa.

Kupno kota, to pozyskanie w pewnym sensie przyjaciela. Takie zwierze spędzi bowiem z nami następnych wiele, wiele lat. Dlatego jeśli podejmujemy taki krok, musimy to robić naprawdę rozważnie. Wybór rasy również jest w tym przypadku niezwykle ważny.