Przejdź do treści

Łączenie stylów w muzyce a zespół smooth jazz na eventy

zespół smooth jazz na eventy

W muzyce funkcjonują pomysły polegające na łączeniu różnych stylów. Komponując utwory ich autorzy czerpią inspiracje z różnych źródeł. Jednym z przykładów może być nowa muzyka fusion jazz.

Zespół smooth jazz i znane utwory

zespół smooth jazz na eventyPowstała ona z połączenia tradycyjnego jazzu z wpływami muzyki funk, r&b oraz pop. Najbardziej popularna była w łatach 80 w Stanach, potem zdobyła sławę w Europie. Polski smooth jaz może się pochwalić niezłym dorobkiem: płyty nagrane w Polsce cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród koneserów zagranicznych. Smooth jazz dobrze brzmi na biznesowej konferencji, nadaje się też na mniej zobowiązujący event. Zespół smooth jazz na koncert przygotowuje zwykle kilka utworów. Jeśli chodzi o wydarzenia promocyjne, tani zespół smooth jazz na eventy także planuje zagranie kilku topowych przebojów tego gatunku. Najważniejsze sekcje gra zwykle saksofon i gitara, stąd charakterystyczne brzmienie. Wzbogacane dźwiękami gitarowymi z tłem perkusyjnym sprawia, że utwory są ciekawe i szybko zapadają w pamięć. Innym przykładem gatunku, który powstał z połączenia różnych stylów jest bossa nova, nastrojowe połączenie jazzu i samby mające swe korzenie w muzyce brazylijskiej. Szczyt popularności tego gatunku przypadł na lata 60, może być zarówno tłem muzycznym jak i akompaniamentem do tańca. Rock progresywny mający wielu fanów na całym świecie, to także kompilacja stylów istniejących wcześniej, czyli rocka i punka. Utwory w tym gatunku są bardzo długie, a albumy koncepcyjne stanowią całość. Muzyka jest zazwyczaj instrumentalna z charakterystycznym wokalem. Teksty bardzo skomplikowane. Muzycznie utwory są nieoczywiste.

Wymagają wirtuozerii od wykonujących je muzyków. Dream pop to kompozycyjne połączenie punkowych riffów z lekkimi popowymi melodiami, stworzony w Wielkiej Brytanii.