Przejdź do treści

Ława rozkładana – wiele funkcji w jedym meblu

 Ława jest podstawowym elementem niemal w każdym salonie. Kiedy zapraszamy gości, możemy na niej ułożyć wszystkie przysmaki. Sprawdza się doskonale podczas seansów filmowych, kiedy położymy na niej popcorn. Znaczącą ułatwia także codzienne funkcjonowanie – możemy postawić na niej świeże kwiaty czy książki.

Wielofunkcyjność nowoczesnych ław rozkładanych

nowoczesne ławy rozkładaneNie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup ogromnego stołu jadalnego. Większość z nas posiada mieszkania o niewielkim metrażu. Umieszczanie w nich dużych, masywnych mebli sprawi, że całość będzie wyglądała na jeszcze mniejszą. Dlatego też producenci mebli wyszli nam na przeciw oferując nowoczesne ławy rozkładane, które zajmują niewiele miejsca. Dzięki zamontowanemu mechanizmowi możemy zwykły stolik kawowy, w kilka sekund zamienić w stół do jedzenia. Tego typu nowoczesne ławy rozkładane działają na tej samej zasadzie co tradycyjne rozkładane stoły kuchenne. Z tą różnicą, że ich wielkość jest idealna do niewielkich pomieszczeń. Meble te opierają się na mechanizmie rozsuwania bądź podnoszenia. W przypadku pierwszych – ława składa się z kilku blatów, które umieszczone są na różnych poziomach. Kiedy chcemy uzyskać więcej przestrzeni wystarczy jedynie rozsunąć te elementy na boki. W zależności od tego jaki kształt ma ława, po rozłożeniu możemy uzyskać różne formy. Z kolei ława podnoszona wyposażona jest w system, który pozwala uzyskać po rozłożeniu niemal prawdziwy stół jadalny. Pierwotna wersja nadaje się idealnie przed kanapę, rozłożona z kolei do wspólnego posiłku.

W zależności od własnych potrzeb warto dopasować ławę rozkładaną do funkcji jakie będzie spełniać w przyszłości. Jeśli zależy nam na meblu, który po rozłożeniu spełni rolę stołu jadalnego, zdecydowanie lepiej wybrać ławę rozkładaną z systemem podnoszonym.