Przejdź do treści

Legowisko w kształcie pontonu

 

Nasze pupile tak samo jak my, chcą mieć w domu swoje miejsce, w którym nikt im nie będzie przeszkadzać. Zwierzęta zapamiętują miejsca, w których dostają jedzenie, czy śpią, dlatego warto je przemyśleć i wygospodarować w takim miejscu, aby nikomu nie zawadzały, a zwierze czuło się komfortowo.

Jak wyglądają legowiska pontony?

ponton legowiskoMiejsce do spania dla psa powinno być miękkie i zabezpieczyć go przed chłodem w zimne dni i noce. Psy wychowane poza domem, które śpią w budzie, mogą leżeć w każdym miejscu, bo są tak nauczone od szczeniaka. Jednak na pewno będzie mu miło, jeżeli do jego budy włożymy miękki materac, na którym spokojnie prześpi całą noc. Domowe zwierzęta są bardziej wybredne i często śpią w miejscach, w jakich byśmy nie chcieli aby spały, bo zostawiają na nich swoją sierść i specyficzny, zwierzęcy zapach. Ponton legowisko to doskonałe rozwiązanie dla małych, ale i dużych psów. Jest to miękki materac wypełniony pianką poliuretanową, oraz włókniną poliestrową, która doskonale amortyzuje i izoluje pupila od zimnego podłoża. Są one szyte w kształcie owalnym z podwyższonymi brzegami, zabezpieczającymi czworonoga przed wypadnięciem w trakcie drzemki. Dostępne są aż cztery rozmiary pontonów ze względu na różną wielkość zwierząt. Rozmiar L jest dedykowany małym psom, takim jak Sznaucer miniaturowy, czy Pekińczyk. Rozmiar XL polecany jest psom o wielkości Cocker Spaniela i  Shar peia. O rozmiar większy ponton XXL pomieści Labradora i Owczarka niemieckiego, a największe legowisko XXXL jest przeznaczone dla Bernardyna.

Legowiska zakupimy niemalże w każdym sklepie zoologicznym. Poza tym w kształcie pontonu, dostaniemy także kwadratowe, lub okrągłe materace, albo specjalne koszyki, w których poza psem, może spać także kot. Materiał z jakiego są uszyte, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, aby zachować je w czystości,